Kanarų salose siautėjo stipri smėlio audra (0)

7320
REUTERS
2020 m. vasario 24 d. 12:40
Ispanijai priklausančiose Kanarų salose siautėjo stipri smėlio audra. Stiprus vėjas atpūtė raudoną smėlį iš Sacharos dykumos, sutriko lėktuvų eismas.

Dėl blogo matomumo Ispanijos oro uostų operatorius „Aena“ sekmadienį atšaukė, sustabdė arba nukreipė visus skrydžius į ir iš Kanarų salų. Sekmadienio vakarą „Aena“ skelbė, kad visuose oro uostuose, išskyrus Tenerifės pietinį oro uostą, buvo atnaujinta veikla.

Oro sąlygos paveikė šimtus skrydžių. Kanarų salose daugybė turistų įstrigo oro uostuose.

Pavojus dėl smėlio audros buvo paskelbtas šeštadienį, gyventojams nurodyta likti namuose, užsidaryti langus ir vengti kelionių.

Kaip nurodoma, smėlio debesį iš Sacharos dykumos atnešė stiprūs vėjai. Smėlio audra buvo tokia stipri, kad buvo matoma iš kosmoso.

Kanarų salos, tarp kurių – Tenerifė, Fuerteventura, Gran Kanarija, Lansarotė ir La Palma, žiemos metu yra itin mėgstamos turistų iš Europos. Stiprūs vėjai taip pat apsunkino pastangas kovoti su miškų gaisrais gaisrais Tasartėje (Gran Kanarijoje) ir Tenerifėje.

Gran Kanarijos pietvakariuose, netoli Tasartės kaimo, liepsnos apėmė 300 hektarų plotą ir privertė evakuoti 500 žmonių. Tenerifėje, saugumo sumetimais, dėl gaisrų pavojaus evakuota maždaug 1 000 vietinių ir turistų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai