Kanadoje išbandytas pirmasis komercinis elektrolėktuvas (0)

1352
REUTERS
2019 m. gruodžio 12 d. 12:33
Pirmasis pasaulyje vien elektra varomas komercinis orlaivis antradienį pakilo pirmojo bandomojo skrydžio iš Kanados miesto Vankuverio, suteikdamas vilties, kad oro transporto bendrovės kada nors nebeterš aplinkos.

Technologijų įmonė „magniX“ suprojektavo lėktuvo variklį bendradarbiaudama su bendrove „Harbour Air“, kasmet gabenančia pusę milijono
keleivių tarp Vankuverio, Vislerio slidinėjimo kurorto ir aplinkinių salų bei pakrančių gyvenviečių.

Šios technologijos padėtų oro linijoms sutaupyti daug pinigų, jau nekalbant apie galimybę iki nulio sumažinti išmetamo anglies dvideginio kiekį. Civilinė aviacija yra vienas iš greičiausiai besiplečiančių išmetimo anglies dvideginio šaltinių, nes žmonės vis dažniau skrenda, o naujos technologijos lėtai skinasi kelią.

Remiantis Europos aplinkos agentūros duomenimis, oro transporto pramonė išmeta daugiau teršalų nei bet kuri kita transporto rūšis – 285 gramų CO2 vienam keleivio nuskristam kilometrui.

Išmetami teršalai skatina visuotinį atšilimą ir klimato kaitą, dėl kurių, mokslininkų teigimu, planetai gresia vis intensyvesnės sausros, „superaudros“ ir jūros lygio kilimas.

Elektrolėktuvą – prieš 62 metus pagamintą ir šešis keleivius galintį skraidinti hidroplaną „DHC-2 de Havilland Beaver“ su modifikuotu elektriniu varikliu – pilotavo Gregas McDougallas, „Harbour Air“ įkūrėjas ir vykdomasis direktorius.

Skrydis truko mažiau nei 15 minučių. Veiksmingesnis degalų panaudojimas, bendrovei sutaupytų milijonus dolerių remontui, nes elektros varikliai reikalauja „drastiškai“ mažesnės priežiūros.

Tačiau „Harbor Air“ teks palaukti mažiausiai dvejus metus, kol ji galės pradėti elektrifikuoti savo parką, kurį sudaro daugiau nei 40 hidroplanų.

Norint įsitikinti, kad elektrolėktuvas yra patikimas ir saugus, reikia atlikti tolesnius bandymus. Be to, elektrinį variklį turi patikrinti ir sertifikuoti aviacijos priežiūros agentūros.

Akumuliatorių talpa taip pat yra iššūkis. Tokiam orlaiviui, kuris skrido antradienį, ličio baterijos energijos užtektų tik 160 km kelionei.

Nors įveikiamas atstumas nėra didelis, jo pakaktų daugumai trumpojo nuotolio skrydžių, kuriuos rengia „Harbour Air“.

Pasaulis laukia, pigesni trumpojo nuotolio elektros energija varomi skrydžiai gali pakeisti žmonių kelionių įpročius ir darbo vietas.

„Jei žmonės pasiruošę važiuoti valandą į darbą, kodėl gi neskridus 15 minučių į darbą?“ – retoriškai klausia verslininkai.

Rekomenduojame

Naujausi