Kamuoja jūros liga? Elektrinio greitaeigio katerio kūrėjai žada sklandų plaukimą (1)

1243
REUTERS
2020 m. rugsėjo 19 d. 14:44
Penktadienį, rugsėjo 4 d., viename Šveicarijos ežere buvo pristatytas elektra varomas greitaeigis kateris, kurio gamintojai teigia, jog galėsite pamiršti jūros ligą, nes naujasis kateris „skrieja“ virš bangų ant povandeninių sparnų.

Candela Seven“ yra pirmasis pasaulyje elektra varomas kateris su povandeniniais sparnais. Povandeniniams sparnams iškėlus greitaeigį katerį virš vandens, jis gali pasiekti 55 kilometrų per valandą greitį. Taip pat povandeniniai sparnai gerokai sumažina vandens trintį ir bangų mūšos poveikį, todėl energijos sąnaudos yra 80 proc. mažesnės, palyginti su kitų greitaeigių katerių, o vienu įkrovimu galima nuplaukti net 90 kilometrų.

Iš anglies pluošto pagamintame „Candela Seven“ taip pat yra įmontuotas borto kompiuteris, automatiškai koreguojantis povandeninių sparnų padėtį 100 kartų per sekundę, kad greitaeigis kateris neapvirstų, o jo įgulos nevargintų jūros liga. Naujovę pagaminusios įmonės atstovas spaudai Mikaelis Mahlbergas sakė, kad, palyginus su įprastiniais greitaeigiais kateriais, „Candela Seven“ turi jutiklius ir programinę įrangą, būdingą naikintuvams.

Ligi šiol dėl ribotos baterijų talpos elektra varomų katerių gamintojams tekdavo aukoti arba greitį, arba atstumą, nurodė M. Mahlbergas. Komplektuojant greitaeigius katerius su didelėmis baterijomis, padidėja jų svoris, tačiau povandeniniai sparnai kompensuoja šį trūkumą, pridūrė jis. „Candela Seven“ debiutavo Keturių Kantonų ežere, o jo gamintoja „Candela Speedboats“ tikisi padidinti susidomėjimą naujuoju kūriniu surengdama pristatymo turą po Europą. Kita demonstracijos vieta – Lugano ežeras.

Stokholme įsikūrusi įmonė nuo praėjusių metų pagamino 16 elektra varomų greitaeigių katerių. Užsisakius dabar, užbaigtas „Candela Seven“ būtų pristatytas tik 2021 m. „Candela Speedboats“ viliasi, kad maždaug 250 tūkst. eurų kainuojantis kateris idealiai tiks plaukioti ežeruose, prie kurių įsikūrę tokie miestai kaip Ciurichas, Liucerna ir Ženeva.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai