Kameromis fiksavo ryklių elgseną prie Škotijos pakrantės (0)

1657
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 9 d. 16:19
Liepos mėnesį prie Vakarų Škotijos esančio Vidinių Hebridų salyno pakrantės buvo dislokuotas didelis geltonas torpedos formos prietaisas, kuris nufilmavo ryklių – kurie yra antri pagal dydį žuvų klasei priskiriami gyvūnai – tarpusavio bendravimą.

Nors Škotijos vandenyse jų plaukioja nemažai, apie šiuos gyvūnus daug informacijos nėra, žinoma tik, kad nuo gegužės iki spalio mėnesio jie būriuojasi didelėmis grupėmis prie Vidinių Hebridų ir minta planktonu.

Pirmuosiuose vaizduose, kuriuos nufilmavo JAV įsikūrusio Woods Hole okeanografijos instituto (WHOI) pagamintas autonominis povandeninis aparatas, užfiksuoti maisto ieškantys rykliai, kurie maitinasi plaukdami vandens paviršiumi, taip pat plaukia prie pat jūros dugno.

Tyrėjai tikisi, kad tolesnė įrašų analizė atskleis daugiau informacijos apie šių gyvūnų socialinius kontaktus, grupių elgseną ir lytinį gyvenimą.
Technologija, kuri oficialiai vadinasi „REMUS SharkCam“, sugeba atsekti pastebėtus ryklius net kai jie dingsta giliai po vandeniu.
Jis gali iš toli užfiksuoti plačiakampį aukštos raiškos ryklių vaizdą, taip pat įvertinti okeanografinius duomenis, tokius kaip vandenyno temperatūra, kad nustatytų, kaip toli nuo jūros dugno yra rykliai.

Tyrėjai tikisi, kad projektas, kurį finansuoja Woods Hole okeanografijos institutas, Pasaulio laukinės gamtos fondas kartu su „Sky Ocean Rescue“, Škotijos gamtos paveldo tarnyba (Scottish Natural Heritage, SNH) ir Ekseterio institutas, padės sustiprinti jūros gyvūnų apsaugą regione.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai