Kambodžos studentai sukūrė skraidyklę, kuri turėtų padėti išvengti transporto spūsčių (1)

198
REUTERS
2021 m. rugsėjo 21 d. 14:39
Grupelę Kambodžos studentų įkvėpė troškimas pamėginti išvengti liūdnai pagarsėjusių šalies sostinės Pnompenio transporto spūsčių, todėl galiausiai jie sukūrė skraidyklės prototipą.

Studentai tikisi, kad valdomu skraidymo aparatu bus galima gabenti miesto gyventojus ir galbūt netgi gesinti gaisrus. Prototipe įmontuoti aštuoni propeleriai, o piloto kėdę atstoja mokyklinė. Jį suprojektavo Kambodžos nacionalinio politechnikos instituto, įsikūrusio sostinės priemiestyje, studentai.

Skraidyklė, kūrėjų komandos pavadinta „KNPI žmonių gabenimo dronu“, yra ankstyvajame tobulinimo ir bandymo etape. Dabar keturis akumuliatorius turintis prototipas gali skraidinti iki 60 kilogramų sveriantį pilotą maždaug 10 minučių ir pakilti į keturių metrų aukštį.

Prototipas kainavo maždaug 20 tūkst. JAV dolerių; komanda prie jo plušėjo trejus metus. Studentai apytikriai paskaičiavo, kad jiems reikia dar mažiausiai dvejų metų visiems darbams ir bandymams užbaigti.

Kambodžos nacionalinio politechnikos instituto Tyrimų ir plėtros padalinio vadovas Sarinas Sereyvatha sakė, kad institutas bando pritraukti daugiau lėšų šiam projektui įgyvendinti ir kad COVID-19 pandemija gerokai užvilkino kūrimo procesą ir bandymus. Visgi Kambodžos nacionalinis politechnikos institutas tikisi, kad kai prototipas bus užbaigtas, skraidyklę pavyks pritaikyti kasdienio gyvenimo poreikiams.

Anot Sarino, Kambodžos nacionalinis politechnikos institutas neatsisako planų sukurti ir priešgaisrinio drono prototipą. Šio projekto kaina gali siekti 40 tūkst. JAV dolerių. Studentų komanda taip pat tobulina pradinės skraidyklės dizainą ir funkcijas, pavyzdžiui, sumontavo daugiau propelerių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai