Kam po mirties paaukoti kūną – mokslui ar menui? (0)

18844
REUTERS
2021 m. gegužės 17 d. 09:42
Kūnai, laikantys teniso raketes ar susėdę prie stalo pokeriui – tai vos keli iš daugybės eksponatų, kuriuos Ciuriche pristato keliaujanti paroda „The Body Worlds“, kviečianti geriau pažinti anatominius žmogaus kūno slėpinius.

Parodos kuratoriai sako, kad jų tikslas yra sparčiai kintančiame moderniame pasaulyje parodyti vieną nepajudinamą konstantą – žmogaus kūną.

Parodos kuratorė – plastinavimo techniką, skirtą žmogaus kūno konservavimui, XX amžiaus aštuntąjį dešimtmetį išradusio Guntherio von Hagenso žmona. Pirmą kartą 1995 metais Tokijuje surengtoje parodoje galima apžiūrėti maždaug 200 žmogaus kūnų, taip pat rodoma vaizdo medžiaga ir instaliacijos, skirtos edukuoti lankytojus anatomijos tema.

Visi parodoje eksponuojami kūnai – savo kūną po mirties kilniam tikslui atiduoti norėjusių savanorių. Po mirties jo ar jos palaikai atitenka organizatoriams, jie laikomi ir plastinuojami laboratorijose Vokietijoje.

Parodos lankytoja iš Vokietijos Martina Witzermann teigia, kad po mirties nenori būti palaidota, todėl nusprendė savo kūną paaukoti „The Body Worlds“ iniciatyvai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai