Kalnų Karabache kovojantis karys teigia, kad laikysis fronto linijoje iki pergalės (5)

2197
REUTERS
2020 m. spalio 21 d. 17:27
Nepaisant paliaubų, antradienį, spalio 20 d., kalnuotą Kalnų Karabacho teritoriją ir vėl purtė susirėmimai tarp azerbaidžaniečių ir etninių armėnų pajėgų.

Tai kruviniausios kovos nuo pat dešimtojo dešimtmečio. Derybos, dėl kurių susitarta šeštadienį, turėjo menką įtaką rugsėjo 27 d. prasidėjusioms kovoms. Susirėmimai nesiliauja nepaisant susirūpinimo, kad jie gali įžiebti platesnio masto konfliktą, įtraukiantį Rusiją ir Turkiją, taip pat nerimo dėl Pietų Kaukaze esančių dujų ir naftos vamzdynų.

Kalnų Karabacho, atskirto etninių armėnų kontroliuojamo Azerbaidžano anklavo, pareigūnai antradienio rytą pranešė apie naujus artilerijos mūšius. Pasak jų, kovos ypač intensyvios pietinėse konflikto zonos teritorijose. Azerbaidžano gynybos ministerija taip pat pranešė apie kovas keliose vietovėse, įskaitant ginčytiną teritoriją šalia abi puses skiriančios kontaktinės linijos. Kovose, dėl kurių abi pusės kaltina viena kitą, žuvo keli šimtai žmonių. Baiminamasi, kad gali kilti humanitarinė krizė.

Artimas Turkijos sąjungininkas Azerbaidžanas tvirtina įgijęs teritorinį pranašumą. Tačiau gynybos susitarimą su Rusija pasirašiusi Armėnija teigia atrėmusi azerbaidžaniečių puolimą ir kontroliuojanti situaciją. Armėnijos premjeras Nikolas Pašinianas ir Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas pirmadienį atskiruose interviu Rusijos naujienų agentūrai TASS sakė esantys pasirengę vykti į Maskvą derėtis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai