Kalifornija grumiasi su didžiausiu per istoriją gaisru (1)

581
REUTERS
2020 m. rugsėjo 11 d. 12:20
Kalifornijos ugniagesiai ketvirtadienį grūmėsi su didžiausiu miškų gaisru per valstijos istoriją, o visoje JAV vakarinėje pakrantėje nuo gaisrų bėgo dešimtys tūkstančių žmonių, pareigūnams perspėjus, kad žuvusiųjų skaičius artimiausiomis dienomis gali smarkiai išaugti.

Patvirtinta, kad per pastarąsias 24 valandas Kalifornijos, Oregono ir Vašingtono valstijose žuvo mažiausiai aštuoni žmonės, bet pareigūnai sako, kad kai kurių rajonų vis dar neįmanoma pasiekti. Tai reiškia, kad aukų skaičius tikriausiai didės.

Kalifornijos šiaurės vakaruose siaučiantis „Kompleksinis rugpjūčio gaisras“ susijungus daugeliui mažesnių gaisrų ketvirtadienį tapo didžiausiu gaisru valstijoje per visą stebėjimų istoriją. Ugnis apėmė 188 tūkst. ha plotą.

Kaimyniniame Oregone, kur buvo „iš esmės sunaikinti“ penki miesteliai ir evakuota iki 40 tūkst. žmonių,

Visos minėtos Vakarų pakrantės valstijos nuo savaitgalio stengiasi suvaldyti dėl beprecedentės karščio bangos ir smarkių, sausų vėjų greit plintančius gaisrus.Drauge su aštuoniais Kalifornijoje praėjusį mėnesį žuvusiais žmonėmis regione šiemet dėl gaisrų jau žuvo 16 žmonių.

Kalifornijoje šiemet jau išdegė daugiau kaip 1,2 mln. ha plotas – tai metinis rekordas.

Gaisrų sezonas regione tęsis dar beveik keturis mėnesius.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai