Kalėdų Senelio kelionės saugumu rūpinasi ir JAV naikintuvai (12)

2975
REUTERS
2019 m. gruodžio 23 d. 15:46
Skaičiuojant paskutines dienas iki Kalėdų, Jungtinių Valstijų ir Kanados karinėms pajėgoms kaip ir kiekvienais metais tenka itin atsakinga užduotis – pasirūpinti Kalėdų Senelio kelionės saugumu ir užtikrinti, kad vaikai visame pasaulyje laiku gautų dovanų.

Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos vadavietės (NORAD) pareigūnai akylai stebi visų pasaulio mažųjų taip laukiamo Kalėdų Senelio rogių kelionę po visą pasaulį. Kartais elnių tempiamas senelio roges lydi ir du tikrų tikriausi naikintuvai.

Tradicija stebėti Kalėdų Senelio kelionę pas vaikus siekia dar 1955 metus, kai buvo išplatintas vietos skelbimas, siūlantis pokalbį su Kalėdų Seneliu – tik jame buvo nurodytas klaidingas telefono numeris.

Taigi, vaikai prisiskambindavo ne Kalėdų Seneliui, o tiesiai į karinių gynybos operacijų centrą.

Tuo metu budėję pareigūnai visą naktį atsakinėjo į vaikų klausimus. NORAD teigimu, spėti paskui skubantį Kalėdų Senelį jiems padeda palydovai ir infraraudonųjų spindulių jutikliai, padedantys atsekti elnio Rudolfo nosies skleidžiamą šilumą.

NORAD į pagalbą Kalėdų Seneliui, bandančiam patekti į Šiaurės Amerikos oro erdvę, kone visada pasiunčia jį palydinčių naikintuvų.

K. Spencer taip pat pateikė kelis patarimus vaikams, norintiems Kalėdų Seneliui ir jo ištikimiesiems elniams palikti gardžių linkėjimų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai