Kalėdų seneliai visame pasaulyje bėgo, plaukė su gondolomis, važiavo ant motociklų ir rinko lėšas labdarai (0)

17
REUTERS
2021 m. gruodžio 20 d. 16:11
Sekmadienį Venesuelos sostinės Karakaso gatvėmis skuodė šimtai Kalėdų senelių – visi jie dalyvavo dešimties kilometrų bėgime, skirtame mieste ir visoje šalyje paskleisti kalėdinį džiaugsmą.

Šių metų bėgimas – jau penktus metus besitęsianti graži tradicija, tapusi tiek vietinių, tiek svečių mėgstamu renginiu. Praeitais metais dėl pandemijos Kalėdų seneliai bėgti negalėjo, tad šiais metais šventinę nuotaiką dalijo dar aktyviau.

Venecijoje Kalėdų seneliai roges iškeitė į gondolas
Dešimtys Kalėdų senelių roges trumpam iškeitė į Venecijos kanalų gondolas.

Nors atšiaurus oras nuo renginio ir atbaidė daugumą vietinių ir turistų, tačiau prie žiemiškų sąlygų pratusiems Kalėdų seneliams jis nesutrukdė dalyvauti spalvingoje kalėdinėje regatoje.

Italijos dienraščiai sekmadienį skelbė, kad šalies valdžia svarsto naujas priemones, kaip šventiniu laikotarpiu riboti koronaviruso plitimą. Omikron atmaina kelia pagrįstą baimę, jog pandemija vėl taps nevaldoma.

Gruodžio 23 dieną numatomas Italijos ministrų susitikimas, po kurio premjeras Mario Draghi gali įvesti reikalavimą pasiskiepijusiems asmenims, prieš lankantis sausakimšose viešosiose vietose, įskaitant naktinius klubus ir stadionus, pateikti neigiamą testo rezultatą, rašė „Corriere della Sera“. Neigiamo koronaviruso testo rezultatų gali reikėti ir einant į kiną ar teatrą, be to, svarstoma galimybė įvesti privalomą kaukių dėvėjimą ir atvirose erdvėse.

Remiantis šiuo metu galiojančiomis taisyklėmis, pasiskiepiję ar neseniai koronavirusu persirgę asmenys gali laisvai lankytis baruose ir restoranuose, muziejuose, kino teatruose, klubuose ir sporto renginiuose.

Tūkstančiai Kalėdų seneliais persirengusių žmonių Madride dalyvavo labdaringame bėgime, skirtame surinkti lėšų Ispanijai priklausančioje La Palmos saloje išsiveržus ugnikalniui nukentėjusiems vietiniams.

La Palmoje dėl stichijos namus paliko tūkstančiai žmonių, sunaikinta mažiausiai 2910 pastatų, smarkiai nukentėjo salos ekonomikai gyvybiškai gyvybiškai svarbios bananų plantacijos.

Raudonos ir baltos spalvų kostiumais pasipuošę bėgikai startavo kalėdiškai jau nusiteikusiame pagrindiniame miesto centro bulvare „Paseo de la Castellana“. Kai kurie dalyviai tradicines raudonas Kalėdų senelio kelnes iškeitė į šortus. Apie koronavirusą pamiršti neleido apsauginės veido kaukės.

La Palmos saloje esantis ugnikalnis Cumbre Vieja lava spjaudytis pradėjo dar rugsėjį. Laimei, ekspertai praeitą savaitę pasidžiaugė, kad jo išsiveržimas jau greitai baigsis.

Šeštadienį, gruodžio 18 d., Bulgarijos sostinėje Sofijoje į gatves išriedėjo Kalėdų Seneliais persirengusių baikerių būrys – įvyko kasmetinė labdaros akcija. Ankstesniais metais baikeriai savo motociklais ir keturračiais vežė dovanas vaikų globos namų gyventojams. Šiemet organizatoriai nusprendė pradžiuginti su koronaviruso pandemija kovojančių medikų atžalas. Spalio ir lapkričio mėnesiais Bulgariją užgriuvo kol kas baisiausia COVID-19 banga nuo pandemijos pradžios.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai