Kaire planuojamas auksinis faraonų paradas (0)

169
REUTERS
2021 m. balandžio 2 d. 16:32
Sustiprinta apsauga, užtvertos gatvės ir keliai - rytoj Kairas sustos. Chaotiško ritmo, triukšmo, šiukšlynų, purvo miestas sužibės didybe.

Auksinis faraonų paradas. 22-iejų senovės Egipto valdovų mumijos šeštadienį keliaus į naują vietą - Nacionalinį Egipto Civilizacijų muziejų. Ten jos keliaus iš dabartinio Egipto muziejaus, kur buvo eksponuojamos keliose neidelėse ir neištaigingose atskirose salėse. Iš muziejaus Kairo centre, šalia Tahriro aikštės, jos sugrįš į senovinę Egipto sostinę Al-Fustatą.

Minučių tikslumu sudėliota kelionė planuota mėnesių mėnesius. Kiekviena iš mumijų bus patalpinta į kapsulę, pripildytą azoto. Kapsulėms gabenti sukonstruoti specialūs katafalkai, kurie amortizuoja kelio nelygumus ir transporto primonės drebėjimą.

Auksiniame faraonų parade rytoj keliaus mumijos karalių, priklausančių Naujosios Karalystės epochai, skaičiuojančiai jau 3000 metų. Jų kapai buvo aptikti 1871 metais Luxore esančiame Karalių slėnyje.
Šeštadienio paradas, tikimasi, paskatins turizmą į Egiptą. Praėjusiais metais šalyje apsilankė pusketvirto milijono turistų, dešimčia milijonų mažiau nei anksčiau.

Ir po trijų tūkstančių metų faraonai atlieka misiją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai