Ką simbolizuoja Kim Jong Uno pasijodinėjimas baltu žirgu (0)

12072
REUTERS
2019 m. spalio 16 d. 16:45
Paviešinta naujų Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno nuotraukų, kurioms jis pozuoja sėdamas ant balto žirgo, o jo fone – žiemiškas Paektu kalno, kurį Šiaurės Korėjos žmonės laiko šventu, peizažas. Ekspertai teigia, jog šalies lyderis galimai rengiasi svarbiam politiniam pranešimui.

Oficialios KCNA naujienų agentūros išplatintos nuotraukos paskelbtos kartu su sentimentaliu tekstu apie Kim Jong Uno akyse atsispindinčią didybę, o jo pasijodinėjimas baltu žirgu įvardijamas kaip „ypatingos svarbos įvykis“ visai tautai.

Agentūros teigimu, Šiaurės Korėjos lyderį lydėję pareigūnai išreiškė viltį, jog „laukia didi operacija, dar kartą priblokšianti pasaulį savo didybe ir tapsianti dar vienu Korėjos revoliucijos žingsniu“, teigia agentūra.

Analitikų vertinimu, šis pasijodinėjimas gali žymėti naują branduolinį ginklą turinčios Šiaurės Korėjos politikos kryptį.

Kim Jongh Unas į kalno viršūnę lipo 2017 metų gruodį prieš imdamasis diplomatinių iniciatyvų, galiausiai pasibaigusių susitikimu su Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldu Trumpu.

Deja, bet derybos po paskutinio Kim Jong Uno ir D. Trumpo viršūnių susitikimo vasarį žlugo, o Šiaurės Korėja ir toliau didina įtampa naujais raketiniais bandymais.

Kaip teigia Dongseo universiteto Pietų Korėjoje profesorius B. R. Myersas, tokie įvaizdžiai simbolizuoja lyderio, saugančio šalies kultūrinį ir ideologinį grynumą, motyvą, vaizduoja jį kaip tautos sargą nuo piktavališkų išorės jėgų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai