Ką privalo iškęsti norintieji tapti elitinių Taivano karinių pajėgų nariais (4)

8023
REUTERS
2022 m. sausio 17 d. 14:18
Klykdamas iš skausmo, 26 metų Wu Yu Wei pusnuogis šliaužia specialia aštrių akmenų ir koralų trasa – tai paskutinė užduotis, kurią reikia įveikti baigiant itin sudėtingus dešimties savaičių trukmės mokymus.

Nušliaužti beveik šimtą metrų kūną tarsi peiliais raižančiais akmenimis reiškia užbaigti „Kelią į rojų“ arba išlaikyti egzaminą ir patekti į elitines Taivano karinio laivyno jūrinės žvalgybos ir patruliavimo pajėgas (ARP).

Iš 31 jauno vyro, pradėjusio dešimties savaičių mokymus, juos sėkmingai užbaigė vos penkiolika. Paskutinę savaitę, ne veltui pramintą „savaite pragare“, kursantai praleido Dzoujingo laivyno bazėje pietiniame Taivane.

Nemažai parų iš eilės vargiai miegoję vyrai, ant šaltų betoninių grindų darydami atsilenkimus ir kitus pratimus, iš nuovargio kartais praranda sąmonę. Atsikvošėti padeda tik ledinio vandens srovė iš žarnos. Karo su Kinija, kuri tvirtina, kad demokratinė sala yra jos teritorija ir pastaruoju metu daro didelį karinį bei politinį spaudimą, atveju jūrinės žvalgybos ir patruliavimo pajėgų nariai bet kurią akimirką gali būti pasiųsti į pavojingą misiją.

Visi kandidatai – savanoriai, prie specialiųjų pajėgų prisijungti norintys iš meilės Taivanui ir siekio praplėsti asmeninių galimybių ribas.

Per šešiasdešimt dienų ir penkias naktis savanoriai, norintys tapti elitinių pajėgų dalimi, patiria praktiškai viską – nuo ilgų žygių iki alinančių valandų vandenyje klausantis instruktorių staugimo.

Didžiąją laiko dalį jie praleidžia jūroje arba baseine, mokydamiesi kuo ilgiau išbūti be oro, plaukioti su kovine apranga ir iš jūros laipintis pakrantėse.

Patys kadaise tokius išbandymus sėkmingai atlaikę mokymų vadovai sako, kad pragariškos savaitės tikslas ne žiaurumas, o karo sunkumų simuliacija, pavyzdžiui, negalėjimas išsimiegoti, ištvermės ugdymas ir ryžtas įveikti visus sunkumus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai