Jungtinės Valstijos Afganistanui perdavė daugiau lėktuvų (0)

1367
REUTERS
2020 m. rugsėjo 18 d. 17:35
Jungtinių Valstijų kariuomenė rugsėjo 17 dieną kolegoms iš Afganistano perdavė dar keturis naujus „A-29 Super Tucano“ lėktuvus. Afganistano karinėje oro pajėgų bazėje Kabule surengtoje perdavimo ceremonijoje akcentuota, jog tokios paramos tikslas – padidinti šalies gynybines galias.

Anot Jungtinių Valstijų generolo Johno Deedricko, vadovaujančio pirmajai specialiųjų pajėgų komandai, NATO ir toliau laikosi duoto pažado padėti Afganistanui mokant, tobulinant ir finansuojant šalies karines pajėgas, kad šios būtų pajėgios atsilaikyti prieš terorizmo grėsmes.

Per iškilmingą ceremoniją Afganistano gynybos ministro pareigas einantis Asadullah Khalidas pareiškė, kad t

uo atveju, jeigu NATO pajėgos pasitrauks, Afganistano kariuomenė jau bus pajėgi savarankiškai apginti savo šalį. Nuo 2016 metų Jungtinės Valstijos Afganistanui jau iš viso perdavė 22 lėktuvus „A-29 Super Tucano“.

Deja, bet smurtas šalyje nesiliauja, nors rugsėjo 12 dieną Dohoje ir oficialiai prasidėjo istorinės taikos derybos. Derybos tarp konfliktuojančių pusių turėjo prasidėti iš karto po vasarį Talibano ir Jungtinių Valstijų pasirašyto susitarimo, tačiau keliems mėnesiams atidėtos. Atidėjimą iš dalies lėmė naujos Talibano operacijos karo nualintoje šalyje bei nesutarimai dėl kalinių paleidimo.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas žadėjo užbaigti karą Afganistane - Jungtinės Valstijos 2021 metų gegužę planuoja išvesti savo karius iš šalies, jeigu pavyks susitarti su Talibanu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai