Jungtinėje Karalystėje Ukrainos kariai mokosi naudotis pažangiomis raketų sistemomis (0)

2267
REUTERS
2022 m. birželio 30 d. 14:29
Šimtai Ukrainos karių Jungtinėje Karalystėje jau baigė karinę programą, kurios metu mokėsi naudotis daugkartinio paleidimo raketų sistemomis.

Jomis britų valdžia remia su Rusijos agresija kovojančią Ukrainą.

Šią savaitę Ukrainos kariai buvo nufilmuoti užtaisantys ir šaudantys iš 105mm kalibro lengvųjų ginklų per pratybas Solsberyje, Anglijoje.

Tai vienos iš britų vadovaujamų programų, vykdomų kartu su Naująja Zelandija, dalis. Ja jau pasinaudojo per 450 Ukrainos karių. Praktikoje išbandytos ir daugkartinio paleidimo raketų sistemos. Vakarai aktyviai stengiasi visomis išgalėmis padėti Ukrainai atremti Rusijos pajėgų puolimą.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis NATO lyderiams sakė, kad jo šaliai reikia daugiau ginklų ir pinigų apsiginti nuo intensyvėjančio Rusijos puolimo net keliais frontais. Per neplanuotą apsilankymą Kyjive birželį Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas V. Zelenskio buvo pavadintas „tikru draugu“ ir paskelbė apie dar vieną mokymų programą Ukrainos pajėgoms.

Žadama, kad jos metu kas 120 dienų galima apmokyti po 10 tūkst. karių. Jungtinės Karalystės karybos specialistai džiaugiasi kolegų iš Ukrainos ryžtu ir imlumu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai