Jungtinėje Karalystėje įvedus nuolaidų planą, restoranuose nebeliko laisvų staliukų (0)

281
REUTERS
2020 m. rugpjūčio 6 d. 09:55
Londone, Kovent Gardene, įsikūręs kepsnių restoranas „Hawksmoor“ pirmadienį, rugpjūčio 3 d., vakare buvo pilnut pilnutėlis, nes žmonės skubėjo pasinaudoti nauju valstybės finansuojamu pusės kainos planu.

Programa „Valgykite ne namie, kad padėtumėte kitiems“ buvo pradėta kaip skubių priemonių ekonomikai atgaivinti dalis. Šalies ekonomika smarkiai nukentėjo dėl ne vieną mėnesį trukusio karantino.

Vadovaujantis 500 mln. svarų sterlingų planu, visą rugpjūčio mėnesį pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais lankantis viešojo maitinimo įstaigose galima gauti 50 proc. nuolaidą sąskaitai.

Tiesa, vienam asmeniui tenkanti nuolaida negali viršyti 10 svarų sterlingų, be to, ji netaikoma alkoholiniams gėrimams, tik gaiviesiems ir maistui. „Hawksmoor“ vadovai nusprendė išplėsti vyriausybės programą ir pradėjo taikyti papildomą 10 svarų sterlingų nuolaidą. Šis sprendimas pasiteisino su kaupu: per šešias valandas buvo išpirkti visi 5 500 kuponų, suteikiančių papildomą nuolaidą aštuoniuose tinklo restoranuose.

Vienam iš „Hawksmoor“ įkūrėjų Huw Gottui malonu klausytis, kaip žmonės vėl mėgaujasi maistu. Jis viliasi, kad klientai netrukus užplūs restoranus visoje Jungtinėje Karalystėje.

Įmonių grupės „UKHospitality“ vykdomoji direktorė Kate Nicholls palankiai įvertino vyriausybės paramą, tačiau nurodė „Reuters“, kad be darbo liko maždaug 10 proc. maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių personalo ir kad trečdaliui barų bei restoranų gresia bankrotas.

Nepaisant sausakimšo „Hawksmoor“ ir kelių kitų netoliese veikiančių restoranų, Kovent Gardeno turgaus rajone trūksta įprastų biurų darbuotojų, turistų ir teatro mėgėjų minių. Daugelis Jungtinės Karalystės gyventojų vis dar bijo užsikrėsti viešose vietose, kur renkasi daug žmonių, todėl tokių miestų kaip Mančesteris, Lidsas ir net Londonas centras yra pustuštis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai