JK turi pakankamai įrodymų su Skripalių apnuodijimu susieti trečią Rusijos pilietį (0)

985
REUTERS
2021 m. rugsėjo 21 d. 16:40
Rusija sulaukė kaltinimų dviejose apnuodijimo bylose iš Strasbūro ir Londono. Europos Žmogaus Teisių Teismas paskelbė, kad Rusija yra atsakinga už Aleksandro Litvinenkos nunuodijimą radioaktyviu poloniu prieš 16 metų. Teismas konstatavo, kad Litvinenką nužudė Rusijos piliečiai Andrejus Lugovojus ir Dmitrijus Kovtunas.

Jie buvo susitikę su Litvinenko viešbutyje prieš jo mirtį. Be to, teismas paskelbė apie akivaizdžius įrodymus, kad jie veikė pagal Rusijos valdžios įgaliojimus.

Buvęs Rusijos saugumo agentas Litvinenka mirė 2006-aisiais, viename Londono viešbučių išgėręs radioaktyviU poloniU apnuodytos arbatos.

Dar prieš mirdamas jis apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Tuo metu Jungtinės Karalystės policija šiandien pranešė turinti pakankamai įrodymų, kad iškeltų kaltinimus trečiam Rusijos piliečiui kitoje apnuodijimo byloje - Sergejaus Skripalio ir jo dukters. Prieš trejus metus jie Solsberio mieste buvo apnuodyti „Novičiok“ medžiaga.

Tyrėjai sako, kad prokurorai išnagrinėjo įrodymus ir nutarė kad įtariamąjį Sergejų FeDOtovą galima apkaltinti pasikėsinimu nužudyti, sunkiu kūno sužalojimu ir cheminio ginklo laikymu bei panaudojimu.

Manoma, kad visi įtariamieji dirba Rusijos žvalgyboje. Abu Skripaliai apnuodijimą išgyveno, tačiau kvepalų buteliuke laikyta medžiaga pražudė vieną moterį ir smarkiai apnuodijo policininką.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai