Jeffas Bezosas savo raketa pakilo į kosmosą (21)

3782
REUTERS
2021 m. liepos 20 d. 19:30
Turtingiausias žmogus planetoje Jeffas Bezosas antradienį pakilo savo raketa į kosmosą, o šis skrydis turėtų tapti didžiuliu pasiekimu jauname sektoriuje, siekiančiame paversti tokias keliones prieinamas privilegijuotiems turistams.

Virgin Galactic“ įkūrėjas Richardas Bransonas išvyko panašios kelionės liepos 11 dieną, aplenkdamas „Amazon“ magnatą milijardierių lenktynėse.

Bendrovės „Blue Origin“ pirmoji pilotuojamą misiją – 11 minučių skrydis iš vakarų Teksaso už Karmano linijos ir atgal. Erdvėlaivis pakilo 8 val. vietos (16 val. Lietuvos laiku) iš atokaus kosmodromo „Launch Site One“ dykumoje Teksaso vakaruose.

J. Bezosą lydėjo 82 metų lakūnė rekordininkė Wally Funk, 18-metis Oliveris Daemenas ir Bezoso jaunesnysis brolis ir geriausias draugas Markas, vadovaujantis Bezosų šeimos fondui.

„New Shepard“ buvo išbandytas per 15 nepilotuojamų skrydžių, siekiant įsitikinti, kad pakopos atsiskiria sklandžiai, o saugumo mechanizmai yra patikimi.

„New Shepard“ kosmoso link skriejo didesniu nei 3 700 km per val. greičiu. Erdvėlaivis varomas skystojo vandenilio ir skystojo deguonies varikliu, kurio vienintelis šalutinis produktas yra garai.

apsulė atsiskyrė nuo nešančiosios raketos, o pakilus pakankamai aukštai, astronautai atsisegė diržus ir 3–4 minutes patyrė nesvarumą. Erdvėlaivis pasiekė 106 km maksimalų aukštį, tad įgulos nariai galėjo pasigrožėti planetos išlinkiu, taip pat likusios visatos juodumu.

Nešančioji raketa automatiškai sugrįžo į nusileidimo aikštelę, esančią kiek šiauriau pakilimo vietos, o kapsulė laisvai krito ant žemės, pasitelkdama tris didžiulius parašiutus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai