JAV patvirtino raketų „Javelin“ pardavimą Ukraina (0)

2529
REUTERS
2019 m. spalio 4 d. 14:24
JAV valstybės departamentas ketvirtadienį patvirtino 150-ies prieštankinių raketų ir susijusios pagalbinės įrangos už 39,2 mln. dolerių pardavimą Ukrainai.

Vašingtonas ketvirtadienį paskelbė, kad Valstybės departamentas patvirtino prieštankinių raketų pardavimą Kijevui, kuris buvo aptartas per JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pokalbį telefonu liepos pabaigoje.

Tai tas pats pokalbis, kurio metu JAV vadovas neva darė spaudimą V. Zelenskiui, kad Ukraina pradėtų tyrimą, kuris galėtų pakenkti jo politiniam priešininkui demokratui Joe Bidenui.

Ukraina prašymą dėl raketų įsigijimo pateikė anksčiau šiais metais, nors 2018 metais jau pirko šių „Javelin“ raketų. Pasak DSCA, „Javelin“ sistema padės Ukrainai susikurti ilgalaikius gynybinius pajėgumus, siekiant ginti savo suverenitetą ir teritorinį vientisumą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu teigė, kad „Javelin“ sandoris nepadės sustiprinti Ukrainos gynybinių pajėgumų, o tik sumažins šalies biudžetą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai