JAV patvirtino beždžionių raupų viruso infekcijos atvejį, kuris buvo nustatytas neseniai Kanadoje viešėjusiam vyrui (0)

109122
REUTERS
2022 m. gegužės 19 d. 13:15
Masačusetso visuomenės sveikatos departamentas pranešė, kad patvirtino vieną beždžionių raupų viruso infekcijos atvejį, kuris buvo nustatytas neseniai Kanadoje viešėjusiam vyrui.

Trečiadienį vakare Kanados visuomenės sveikatos agentūra išplatino pareiškimą, kuriame nurodė žinanti apie beždžionių raupų atvejus Europoje ir įdėmiai stebinti dabartinę padėtį.

Agentūra pridūrė, kad šalyje beždžionių raupų infekcijos atvejų neaptikta.

Daugiausia Vakarų ir Vidurio Afrikoje paplitę beždžionių raupai yra reta virusinė infekcija, panaši į žmonių raupus, tik lengvesnė. Beždžionių raupai pirmą kartą buvo nustatyti Kongo Demokratinėje Respublikoje XX a. aštuntajame dešimtmetyje.

Per pastarąjį dešimtmetį susirgimų skaičius Vakarų Afrikoje išaugo. Būdingi simptomai: karščiavimas, galvos skausmas ir odos bėrimas, prasidedantis ant veido ir išplintantis po visą kūną.

Masačusetso visuomenės sveikatos departamentas pažymėjo, kad beždžionių raupai nėra itin užkrečiami, tačiau infekciją sukeliantis virusas gali būti perduodamas esant kontaktui su kūno skysčiais, bėrimų vietose atsiradusiomis žaizdelėmis, patalyne ar kitais daiktais, ant kurių pateko užsikrėtusiojo kūno skysčių, arba oru – įkvėpus lašelių.

Trečiadienį Portugalijos valdžios institucijos informavo užfiksavusios penkis beždžionių raupų atvejus, o Ispanijos sveikatos priežiūros įstaigos teigė tiriančios 23 asmenis.

Gegužės 7 d. apie pirmąjį beždžionių raupų atvejį pranešė Jungtinė Karalystė, vėliau šalyje buvo nustatyti dar šeši atvejai. Atsižvelgdamos į situaciją, Europos sveikatos priežiūros institucijos kruopščiai renka informaciją apie visus ligos protrūkius.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai