JAV padaugėjo žmonių, kuriems pablogėjo sveikata galimai nuo elektroninių cigarečių (12)

4227
REUTERS
2019 m. rugsėjo 9 d. 16:50
Penktadienį ligų kontrolės ir prevencijos centras pareiškė, kad tiria dar 235 galimo ryšio tarp „veipinimo“ ir plaučių ligų atvejus.

Rugpjūčio mėnesio pabaigoje ligų kontrolės ir prevencijos centras patvirtino 215 el. cigarečių sukeltų ligų atvejų. Penktadienį ligų kontrolės ir prevencijos centras taip pat patvirtino du naujus mirties nuo kvėpavimo takų sutrikimų atvejus, kurie gali būti susiję su el. cigarečių naudojimu.

Tokių mirčių skaičius išaugo iki trijų. Žurnale „The New England Journal of Medicine“ paskelbtas vedamasis straipsnis, kuriame „veipinimo“ sukeliamos ligos apibūdinamos kaip epidemija, kuriai būtinas greitas atsakas.

„Veipinimas“, ypač aromatinių el. cigarečių naudojimas, kelia nerimą, nes yra labai populiarus tarp paauglių. Tėvai pamažu įsidrąsina ir pasakoja siaubingas istorijas apie savo vaikus.

Ruby ir Timas Johnsonai vežė savo 18-os metų amžiaus dukrą į koledžą, kai ją teko greitai nugabenti į skubios pagalbos kabinetą dėl „veipinimo“ sukeltos difuzinio plaučių uždegimo.

Sveikatos priežiūros agentūrų, įskaitant JAV maisto ir vaistų administraciją, darbuotojai sakė, kad kvėpavimo takų ligų kol kas nesieja su jokiu konkrečiu gaminiu ar konkrečia el. cigarečių medžiaga.

Praėjusį mėnesį Ilinojaus valstijos valdžios pareigūnai pranešė, kad mirė vienas „veiperis“, kuris buvo paguldytas į ligoninę dėl sunkios kvėpavimo takų ligos.

Rekomenduojame

Naujausi