JAV ir Baltarusija po 10 metų pertraukos sugrąžins savo ambasadorius į sostines (2)

2583
REUTERS
2019 m. rugsėjo 18 d. 12:31
Jungtinės Valstijos ir Baltarusija ruošiasi po dešimties metų pertraukos sugrąžinti ambasadorius į viena kitos sostines, antradienį sakė JAV aukšto rango diplomatas.

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas politiniams klausimams Davidas Hale'as susitiko su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka, Vašingtonui siekiant pagerinti santykius su izoliuotu režimu Minske. Po to susitikimo JAV ambasados paskelbtame pranešime cituojamas D. Hale'as sakė, kad Minsko ir Vašingtono santykiuose vyksta „istorinis momentas“.

D. Hale'as sakė, kad jei Minskas pademonstruos daugiau pažangos per artėjančius parlamento ir prezidento rinkimus, „galėsime diskutuoti dėl tolesnio sankcijų švelninimo“.

Baltarusijoje vėliau šiemet vyks parlamento rinkimai, o kitąmet bus renkamas prezidentas.

Baltarusijai, dažnai pavadinamai „paskutine Europos diktatūra“, Vakarai taiko sankcijas dėl prastos žmogaus teisių būklės ir sąžiningų rinkimų nebuvimo.

65-erių A. Lukašenka yra svarbus Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, o Baltarusijos ir Vašingtono santykiai šyla Kremliui galimai darant spaudimą dėl glaudesnių Minsko ir Maskvos santykių.

A. Lukašenka gyrė Vašingtono susidomėjimą Baltarusija ir užsiminė apie abiejų šalių bendrą pergalę prieš nacius per Antrąjį pasaulinį karą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai