JAV ambasadorė Lenkijoje: Rusija visko bijo (36)

13842
REUTERS
2019 m. birželio 19 d. 12:49
Vašingtono ir Varšuvos susitarimas dėl papildomo tūkstančio amerikiečių karių dislokavimo Lenkijoje – išskirtinai gynybinis ir skirtas užtikrinti saugumą visame regione. Tokią mintį lankydamasi aviacijos bazėje netoliese Poznanės išsakė Jungtinių Valstijų ambasadorė.

Anot Georgette Mosbacher, Maskvos pareiškimai apie tariamą agresyvią tokio amerikiečių sprendimo prigimtį neturi jokio pagrindo.

Jungtinių Valstijų ambasadorė Lenkijoje G. Mosbacher pirmadienį, birželio 17 dieną, praleido amerikiečių ir lenkų karo pilotų draugijoje aviacijos bazėje šalia Poznanės.

Praeitą savaitę abejų šalių prezidentai – Donaldas Trumpas ir Andrzejus Duda – pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo vystymo karinėje sferoje, įskaitant ir papildomą tūkstančio amerikiečių karių dislokavimą Lenkijoje.

Šis susitarimas niekam nekelia jokios grėsmės, pareiškė amerikiečių diplomatė, atsakydama į klausimą, kodėl Maskva tokį veiksmą įvardijo kaip „agresyvų“.

Anot ambasadorės, „Rusija visko bijo“, o Lenkiją ir Jungtines Valstijas – bendražyges NATO aljanse – „vienija tos pačios vertybės“. Jau nekalbant apie karinę sferą, šalys bendradarbiauja ir energetikos srityje. A. Duda ir D. Trumpas pasirašė ir memorandumą dėl atominės jėgainės statybų.

Lakūnai Jungtinių Valstijų ambasadorę pakvietė skrydžiui naikintuvu F-16. Lenkija planuoja įsigyti partiją naujausių daugiafunkcių amerikiečių pagamintų F-35. Kai Lenkijos prezidentas lankėsi Vašingtone, amerikiečiai surengė jų demonstraciją ore.

Naujausi