Japonų plaukikė niūrokame renginyje suteikė vilties dėl Tokijo olimpinių žaidynių (0)

76
REUTERS
2020 m. liepos 24 d. 15:59
Su leukemija kovojanti japonų plaukikė Rikako Ikee sunkumų kamuojamiems Tokijo olimpinių žaidynių organizatoriams liepos 23 d., ketvirtadienį vykusioje niūrokoje ceremonijoje, skirtoje pažymėti, kad iki naujai nustatytos olimpiados datos liko vieneri metai, suteikė kruopelę vilties.

Tokijo olimpinės žaidynės turėjo prasidėti šį penktadienį, liepos 24 d., ekstravagantiška atidarymo ceremonija nacionaliniame stadione. Tačiau dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos olimpiada visgi buvo atidėta iki 2021 m. liepos 23 d. Tad ketvirtadienį Tokijuje surengta rami ir liūdnoka 15 min. trukmės ceremonija tuščiame ir tamsiame nacionaliniame stadione. Jame buvo rodomas vaizdo įrašas, kuriuo siekta įkvėpti atletus ir sporto sirgalius sutelkti jėgas ir dėmesį į kitais metais vyksiančias olimpines žaidynes.

R. Ikee, 2018 m. Azijos žaidynėse iškovojusi šešis aukso medalius ir iki susirgimo laikyta rimta varžove kovoje dėl olimpinių medalių, buvo ceremonijos centre. Ji atvyko pasipuošusi baltai ir įkūnijo vilties Tokijui simbolį.

Po leukemijos sveikstanti japonų plaukikė Rikako Ikee:

„Įsivaizduokite pasaulį po metų. Kaip bus nuostabu matyti kylančią olimpinių ir parolimpinių žaidynių uždangą. Dabar mes gyvename pakilimų ir nuosmukių pasaulyje. Aš nuoširdžiai viliuosi, kad į mūsų kasdienybę kaip įmanoma greičiau sugrįš taika ir ramybė“.

Kitais metais olimpinės žaidynės vyks įvairiose vietose, įskaitant naujai pastatytą Ariake areną, kuri, siekiant pažymėti progą, taip pat nušvito olimpinėmis spalvomis. Praėjusiais metais Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas pirmininkavo prabangiai ceremonijai, skirtai būsimajai sporto šventei Japonijos sostinėje pažymėti. Jis pareiškė, kad Tokijas yra geriausiai olimpinėms žaidynėms pasirengęs miestas. Šįkart kuklios ketvirtadienį vykusios ceremonijos atmosfera buvo gerokai liūdnesnė. Ji tapo savotišku ženklu, rodančiu, kad reikia ruoštis kitų metų žaidynėms, tačiau nutikti gali visko. Ketvirtadienį Japonijos sostinė pranešė apie 366 naujus koronaviruso atvejus – tai naujas dienos rekordas, paskatinęs nerimą dėl antrosios viruso bangos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai