Japonų mokslininkai siekia 3D spausdintuvu sukurti tvaresnę žymiojo Wagyu jautienos kepsnio versiją (2)

2815
REUTERS
2021 m. spalio 13 d. 21:43
Japonijoje esančio Osakos universiteto mokslininkai, pasitelkdami 3D spausdintuvus, kuria tai, kas, kaip jie viliasi, galėtų tapti tvaresne žymiosios šalies Wagyu jautienos alternatyva.

Jų teigimu, toks sprendimas ateityje gali padėti spręsti maisto ir baltymų trūkumo problemą.

Laboratorijoje išauginta mėsa iki šiol daugiausia būdavo malta ar kitaip smulkinta, aiškina universiteto atstovai, tačiau dabar šio universiteto mokslininkai siekia atkartoti marmurinę Wagyu jautienos tekstūrą, išskiriančią ją iš kitų jautienos rūšių.

Profesorius Michiya Matsusaki ir jo tyrimų komanda pirmiausia išgavo galvijų ląsteles iš Wagyu veislės jaučių, o tada pasitelkė 3D biospausdintuvą ir sukūrė atskirus raumenis, kraujagysles ir riebalų tekstūrą. Gautą gaminį mokslininkai pjaustė rankiniu būdu, taip išgaudami mėsą primenantį produktą. Jokios informacijos apie produkto skonį kol kas nėra, mat laboratorijoje mokslininkų išauginta Wagyu jautiena dar nėra paruošta patiekti.

Šiuo metu, norint pagaminti kubinį centimetrą Wagyu jautienos, prireikia keturių savaičių, o vienas šios jautienos gramas kainuoja apytikriai 10 tūkst. jenų (maždaug 77 eurus). Pasak M. Matsusaki, kai procesas bus ištobulintas ir automatizuotas, maždaug per penkerius metus galės prasidėti masinė gamyba, o tai sumažintų gaminio kainą.

Profesorius aiškina, kad, gamindamas mėsą iš vos kelių ląstelių, jis viliasi, jog tokia Wagyu jautiena vieną dieną padės spręsti maisto trūkumo klausimą. Jis taip pat mano, kad ši technologija kažkada galės būti pritaikyta regeneracinės medicinos srityje.

Informacinių paslaugų kompanijos „Global Information“ skaičiavimai leidžia spręsti, kad laboratorijoje iš ląstelių išaugintos mėsos rinka iki 2030-ųjų gali išaugti nuo dabartinių 1,64 mln. dolerių (1,42 mln. eurų) iki 2,79 mlrd. dolerių (2,41 mlrd. eurų).

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai