Japonijoje pirmą kartą per 200 metų atsistatydina imperatorius (0)

387
REUTERS
2019 m. balandžio 30 d. 12:49
Japonijos imperatorius Akihito antradienį tampa pirmuoju per daugiau kaip 200 metų atsistatydinusiu šalies monarchu, perduodamas Chrizantemų sostą sūnui ir atverdamas kelią naujai imperatoriaus valdymo erai.

Per iškilmingas ceremonijas imperatorius Akihito užleido sostą savo 59 metų sūnui, sosto įpėdiniui Naruhito, su kuriuo prasidės naujasis laikotarpis Reiva, truksiantis, kol valdys naujasis monarchas. Naujojo imperatoriaus valdymo laikotarpio pavadinimas oficialiai verčiamas „Daili darna“.

Apeigų reglamentuojamas procesas antradienį ryte prasidėjo imperatoriaus, vilkėjusio tradicinius plačius aukso ir rudos spalvų drabužius, užsidėjusio juodą šintoistų dvasininkų galvos apdangalą, „pranešimu“ apie atsistatydinimą protėviams ir dievams keliose rūmų „šventovėse“.

Atsistatydinęs imperatorius nedalyvaus jokiuose ritualuose, per kuriuos jo sūnus perims sostą.

Visos ceremonijos vyks už uždarų durų,
Populiarus Akihito, kurio mitine promote laikoma Saulės deivė Amaterasu, 2016 metais pribloškė Japoniją išreiškęs norą dėl savo garbaus amžiaus ir sveikatos problemų atsisakyti Chrizantemų sosto. Imperatorius buvo gydytas dėl prostatos vėžio, jam taip pat yra atlikta širdies operacija.

Akihito atsistatydinimas bus pirmasis per naująjį Japonijos istorijos tarpsnį, prasidėjusį 1868 metais, sostą perėmus imperatoriui Meidži.

Naujausi