Izraelyje po ilgos pertraukos surengtas koncertas su klausytojais (6)

41668
REUTERS
2021 m. vasario 25 d. 15:13
Dainininkė iš Izraelio Nurit Galron surengė koncertą Jarkono parke, tapusį savotiška naujosios realybės koronaviruso pašonėje iliustracija.

Renginyje dalyvauti galėjo tik nuo COVID-19 pasiskiepijusieji. Vasario 24 dieną po atviru dangumi Tel Avive vykusi muzikos šventė – pirmoji, surengta taikant naujas kultūrinių renginių rengimo taisykles: tokiuose renginiuose gali dalyvauti tik nuo koronaviruso pasiskiepijusieji ar imunitetą persirgus įgiję asmenys.

Koncerto svečiai turėjo parodyti vadinamąjį žaliąją pasą – valdžios patvirtintą sertifikatą, įrodantį, kad anksčiau nei savaitė iki renginio žmogus gavo abi skiepo nuo koronaviruso dozes arba persirgo COVID-19 ir turi įgijęs imunitetą. Šie pasai po pasiskiepijimo galioja pusę metų.

Izraelis pasų schemą aktyvavo savaitgalį, tuo pat metu pradėta atverti ir šalies ekonomika. Remiantis naujausia statistika, šiuo metu abi reikiamas skiepo dozes šalyje jau gavo beveik pusė visų gyventojų.

Sporto klubai, baseinai, teatrai ir viešbučiai aptarnauja tik „žaliųjų pasų“ turėtojus. Patekus į vidų, ir toliau taikomi saugaus atstumo ir nesibūriavimo reikalavimai. Spėjama, kad Izraelio pavyzdžiu netrukus gali pasekti ir daugiau šalių, ieškančių būdų, kaip saugiai sugrąžinti į darbą verslus.

Izraelio, visam pasauliui rodančio spartaus vakcinavimo „Pfizer-BioNTech“ pavyzdį, sveikatos pareigūnai viliasi, kad ši schema padės persigalvoti vakcinos skeptikams. Izraelio mokslininkų atlikti tyrimai patvirtino, kad „Pfizer“ vakcina sumažina viruso plitimą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai