Izraelis pradėjo skiepyti 5 – 11 metų vaikus (0)

1422
REUTERS
2021 m. lapkričio 23 d. 14:36
Tikėdamasis sumažinti pastaruoju metu kylančių koronaviruso atvejų skaičių, Izarelis nuo pirmadienio (lapkričio 22 dienos) „Pfizer/BioNtech“ vakcina nuo COVID-19 pradėjo skiepyti 5 – 11 metų vaikus.

Ketvirtoji infekcijų banga, kuri Izraelį buvo užgriuvusi birželio mėnesį, rugsėjį atslūgo. Tačiau per pastarąsias dvi savaites vadinamas viruso reprodukcinis rodiklis, du mėnesius buvęs žemiau vieneto, vėl pradėjo didėti ir dabar peržengė ribą, reiškiančią, kad COVID-19 vėl gali pradėti plisti eksponentiniu greičiu.

Pastarosiomis dienomis pradėjo kilti ir vienos dienos naujų atvejų skaičius, ir pusė patvirtintų infekcijos atvejų šiuo metu nustatoma 11 metų ir jaunesniems vaikams.

9,4 mln. gyventojų turinčio Izraelio populiacija yra palyginus jauna, šalyje gyvena maždaug 1,2 mln. 5 – 11 metų vaikų. Iki lapkričio šiai grupei teko daugiau kaip trečdalis visų naujų atvejų, rodė Izraelio sveikatos ministerijos duomenys.

Mokslininkai ir pareigūnai abejojo, ar šaliai pavyks pasiekti visuotinį imunitetą nevakcinuojant vaikų.

Tačiau politikai taip pat sako, kad jaunesnių vaikų vakcinacija siekiama, visų pirma, apsaugoti jų pačių sveikatą, o ne tik sustabdyti viruso plitimą.

Pastarąją savaitę jie pabrėžia, kad nors tokio amžiaus vaikai retai serga sunkia COVID-19 forma, o daugelis vaikų net nejaučia jokių simptomų, tolimesnėje perspektyvoje virusas gali kelti nemažai grėsmių.

„Atėjau čia paskiepyti savo dviejų jauniausių vaikų. Vyresnieji vaikai jau yra paskiepyti. Manau, kad tai labai svarbu. Aš tikiu vakcinomis. Manau, kad turime galvoti apie visą visuomenę“, – sakė paskiepytų vaikų motina Lyn Sonod.

Izraelio sveikatos ministerija skaičiuoja, kad vienam iš 3500 apsikrėtusių vaikų vėliau išsivysto daugiasisteminis uždegiminis sindromas (MIS-C), kai uždegimai pažeidžia organizmo dalis, įskaitant širdį, plaučius, inkstus, smegenis, odą ir virškinamojo trakto organus.

Daugumai šia liga susirgusių vaikų prireikia intensyvaus gydymo ligoninėje, o 1 – 2 proc. iš jų miršta. Pareigūnai taip pat mini riziką patirti tokius užsitęsusius simptomus kaip miego sutrikimai, raumenų skausmai, dingusi uoslė ir skonio pojūtis, galvos skausmai bei kosulys, kurie vadinami „ilguoju kovidu“.

„Mes žinome, kad turime skiepytis, jei norime grįžti prie įprasto gyvenimo. Mes ilgai buvome karantine, o vaikai eina į mokyklą, jie bendrauja su vaikais ir dalyvauja socialinėse veiklose, taigi džiaugiamės, kad galime juos paskiepyti ir grįžti prie normalaus gyvenimo“, – teigė paskiepytų vaikų motina Katy Bai Shalom.

Pirmadienį vaikų vakcinacija prasidėjo vienoje Tel Avivo aikštėje, o antradienį skiepijimo kampanija prasidės visoje šalyje. Nuo pandemijos pradžios Izraelis patvirtino iš viso 1,3 mln. COVID-19 atvejų ir daugiau kaip 8 tūkst. mirčių. Šiuo metu visiškai paskiepyta maždaug 57 proc. Izraelio populiacijos, rodo Sveikatos ministerijos duomenys. Tai reiškia, kad šie žmonės yra gavę jau trečią vakcinos dozę, arba dar nėra praėję penki mėnesiai nuo antrosios jų dozės.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai