Izraelio kariuomenė pademonstravo 80 metrų gylio tunelį tarp Libano ir Izraelio (2)

3327
REUTERS
2019 m. birželio 6 d. 10:15
Izraelio kariuomenė pirmadienį, birželio 3-ąją, parodė įmantraus tunelio, besidriekiančio giliai po žeme iš Libano į Izraelį, vidų. Kariuomenės teigimu, tunelį siekė panaudoti libaniečiai „Hezbollah“ teroristai.

Tunelis apraizgytas elektros laidais, jame įtaisytos saugiklių dėžės ir ryšio įranga. Kariuomenės atstovas spaudai pasakojo, kad tunelis prasideda už kilometro Libane, o pasiekęs Izraelį netoli Zarito miestelio tampa maždaug 80 metrų gylio – tai apytikriai 22 aukštų pastato aukštis.

Šis tunelis buvo aptiktas šiemet per kariuomenės operaciją, kurios metu buvo atrasta ir aptverta daugybė puolimui skirtų tunelių, iškastų Irano palaikomos Libano šiitų kovotojų grupės „Hezbollah“, teigė kariuomenė.

„Hezbollah“ lyderis, atsakydamas į Izraelio vykdytą operaciją, kurios metu buvo atrasti tuneliai, sausio mėnesį sakė, kad jo grupuotė ilgus metus galėjo patekti į Izraelį.

Tačiau tuomet jis stabtelėjo ir nepripažino, jog šie tuneliai – „Hezbollah“ rankų darbas, remdamasis gausiai ginkluotos grupės „dviprasmiškumo“ politika kariniais klausimais ir noru paneigti pretekstą užpuolimui.

Rekomenduojame

Naujausi