Italijos medkirčiui jo keturi mulai yra kaip šeimos nariai (2)

922
REUTERS
2021 m. gegužės 10 d. 09:59
Daugelis mulus laiko užsispyrusiais gyvuliais, bet Italijos medkirčiui Andrea Filipponi jo keturi mulai yra šeimos nariai.

Be to, jie padeda italui užsidirbti pragyvenimui. 42-ejų metų amžiaus A. Filipponi mulus naudoja kaip keturkojus sunkvežimius medienai gabenti. Italas gyvena Terria, nedideliame miestelyje, esančiame centriniame Italijos regione Umbrijoje, ir medžius kerta virš miestelio apie kilometrą iškilusiose miškingose kalvose. Keturi mulai – Bimba, Castellana, Regina ir Mora – išsiruošia į darbą lydimi vienintelio italo arklio Zorro.

Jie gali pasiekti vietas, neprieinamas jokiai technikai, ir surinkti žiemą nukirstus medžius.
Gyvūnai kantriai laukia, kol A. Filipponi pritvirtins rąstus specialiais diržais. Kiekvienas mulas gali nešti iki 200 kg medienos.

A. Filipponi yra paskutinis mulus darbui naudojantis Ferentillo komunos, žemutinio Valnerinos slėnio, gyventojas. Vyras seka savo tėvo pėdomis. Kasdien jis keliasi 5 valandą ryto, pašeria mulus, kruopščiai juos iššukuoja ir renka medieną iki vidurdienio, kol pasidaro per karšta dirbti. Šis pragyvenimo būdas – nelengvas, todėl A. Filipponi yra dėkingas mulams už pagalbą.

Mulas yra sterilus asilo ir kumelės palikuonis. Vieno mulo kaina – maždaug 1 000 eurų; 2 000, jeigu mulas yra išdresiruotas. Nepaisant prastos reputacijos dėl neva itin užsispyrusio charakterio, iš tikrųjų mulai gana sparčiai mokosi, greičiau nei arkliai ar asilai. Mulai itin vertinami už ištvermę bei romų būdą ir darbui naudojami visame pasaulyje. Visgi juos pamažu išstumia mašinos. A. Filipponi nemano, kad ši tradicija dar ilgai gyvuos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai