Išvysti ir pabėgti: Berlyno siena atgimė virtualioje tikrovėje (0)

7798
REUTERS
2019 m. lapkričio 9 d. 07:50
Lapkričio 9 dieną minėsime Berlyno sienos griuvimo trisdešimtmetį. Ta proga „YouTube“ nusprendė perkelti internautus į praeitį ir sukūrė virtualų projektą. Dabar bet kuris virtualios tikrovės akinius turintis asmuo galės tapti istorinių įvykių dalyviu.

„Praeitis, į kurią galima pasinerti“ – toks yra „YouTube“ naujojo virtualios tikrovės projekto šūkis.

Tai ne tik pramoga, bet ir galimybė persikelti pusę amžiaus atgal bei iš naujo pergyventi istorinius įvykius, apie kuriuos dabartinė karta girdėjo tik iš suaugusiųjų ir galbūt skaitė internete. Šis projektas yra skirtas Berlyno sienai, padalijusiai šalį į dvi dalis – vakarinę ir rytinę. Norint dalyvauti projekte, tereikia užsidėti specialius trimačio vaizdo akinius.

Žinoma, paprastu virtualios tikrovės projektu šiandien jau nieko nenustebinsi. Šio sumanymo unikalumas – tikrų istorijų naudojimas. Pavyzdžiui, kiekvienas galės atsidurti Vakarų Berlyno studento Klauso Michaelio kailyje.

Jis išrausė tunelį po Berlyno siena ir per dvi naktis iš Vokietijos Demokratinės Respublikos išvedė 57 žmones. Šiuos įvykius padėjo atkurti K. Michaelio anūkas, 20-ies metų amžiaus studentas iš Štutgarto.

Užsidėję virtualios tikrovės akinius, galėsite ne tik išvysti Antono dėdę, bet ir pamėginti pabėgti iš Vokietijos Demokratinės Respublikos jo iškastu tuneliu.

Tunelio atitikmuo skaitmeniniame pasaulyje buvo sukurtas remiantis tikrojo tunelio nuotraukomis ir Klauso atsiminimais. Tai ne vienintelė iš tikrųjų nutikusi istorija, kurios dalyviais galima tapti.

27-erių metų amžiaus Francescos Rosin-Elke močiutei buvo vos 16-a, kai prasidėjo Berlyno sienos statybos. Mergaitė nusprendė nelaukti darbų pabaigos ir pabėgo, pasiėmusi tik pačius būtiniausius daiktus. Fotografui pavyko įamžinti tą akimirką, kuri dabar tapo virtualaus nuotykio dalimi.

Įgyvendinant trimačio vaizdo sumanymą, kai kuriems projekto dalyviams kilo klausimas: kam atkurti tai, kuo milijonai vokiečių taip džiaugėsi atsikratę prieš 30 metų?

Persikelti į praeitį galima jau dabar. Trimačio vaizdo panoramos, tapusios šio projekto pagrindu, yra prieinamos kanale „YouTube Learning“. Jas galima peržiūrėti ir paprastame monitoriuje, tačiau geriausiems įspūdžiams patirti jums visgi prireiks virtualios tikrovės akinių.

Rekomenduojame

Naujausi