Įspūdingo skonio patiekalas: arbūze keptas karvelis (29)

2007
REUTERS
2020 m. spalio 17 d. 14:14
Šiaurės vakarų Kinijoje esantis Sindziango uigūrų autonominis regionas pasižymi ne tik čia gyvenančių etninių mažumų grupių gausa ir unikalia ekologine aplinka, bet ir įspūdingo skonio tradicinės virtuvės patiekalais bei vietos skanumynais.

Arbūze keptas karvelis gali skambėti keistai, tačiau tai yra plačiai pagarsėjęs ir ypatingu vaisių ir paukštienos skonių deriniu pasižymintis vietos patiekalas. Jį gamindamas, šefas nupjauna viršutinę arbūzo dalį, prikemša arbūzą virtų karvelių, viską paskanina riešutais ir žolelėmis.

Tada uždedama nupjauta viršutinė dalis, arbūzas suvyniojamas į foliją ir pašaunamas į specialią krosnį, kur kepamas valandą. Keptų karvelių skonis primena antieną ar tamsią vištieną, tačiau šiuo atveju juntamos saldumo užuominos – šį skonį suteikia arbūzas.

Vieno virtuvės šefo teigimu, patiekalas taip pat tinka norint palengvinti kosulį ar sezoninį peršalimą.

Arbūzai Sindziango virtuvėje jau seniai naudojami kaip maisto gaminimo indai. Nors niekas nežino, kada šis patiekalas – arbūze kepti karveliai – atsirado ir iš kur jis kilo, tai yra vienas iš tų įdomių kultūros aspektų, atspindinčių šios Kinijos dalies unikalumą.

Rusijos atvežtas ir vienu žymiausių vietos skanėstų Sairamo ežero regione tapęs šaltavandenis sykas garsėja puikiu skoniu ir švelnia tekstūra – taip yra dėl išskirtinės geografinės kalnų ežero padėties, vandens kokybės ir temperatūros. Anksčiau šiame ežere žuvys negyveno, tokios šaltavandenės žuvys kaip šaltavandenis sykas buvo čia atgabentos iš Rusijos 1998 m. Dabar Sairamo ežeras tapo svarbia šaltavandenių žuvų vietą.

Kasdien ankstų rytą, nesvarbu, saulėta ar lietinga, žvejai keliauja prie Sairamo ežero ir gaudo šaltavandenius sykus. Dalis laimikio iškart keliauja į vietos restoranus. Pasak šefo Zhango Xiaodongo, todėl, kad ežero vanduo yra tyras ir neužterštas, šaltavandenės žuvys pasižymiu šviežumu ir puikiu skoniu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai