Ispanijos sprendimas – „AstraZeneca“ vakcina tik 60-65 metų žmonėms (6)

1371
REUTERS
2021 m. balandžio 8 d. 11:25
Ispanijos sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį, balandžio 7 dieną, nusprendė „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso skiepyti tik 60-65 metų amžiaus grupės žmones. Sprendimas priimtas po to, kai Europos ir Jungtinės Karalystės ekspertai nusprendė, kad skiepas ir itin retais atvejais pasitaikantys trombų smegenyse susidarymas yra susiję.

„Remiantis šiuo metu turima informacija ir dėl saugumo rekomenduojame „AstraZeneca“ vakcina skiepyti tik 60 metų ir vyresnius asmenis. Pasiūliau tokį variantą posėdyje, dauguma jam pritarė, taigi nuo dabar „AstraZenecos“ atveju bus taikoma būtent tokia strategija – skiepijami tik vyresni nei šešiasdešimties metų asmenys“, - sakė Ispanijos sveikatos apsaugos ministrė Carolina Darias.

Europos vaistų agentūra nustatė, kad iki balandžio 4 dienos iš 34 mln. skiepų dozių 169 atvejais pasiskiepijusiems diagnozuota galvos smegenų veninių sinusų trombozė, tačiau akcentuoja, kad vakcinos nauda yra žymiai didesnė nei galima žala. Ispanijos valstybinės vaistų agentūros vadovė Maria Jesus Lamas teigia, kad žinoma apie kiek daugiau nei 12 tokių atvejų.

Ispanijos sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį taip pat pranešė pakeitusi nuomonę dėl įstatymo, įsigaliojusio nuo kovo 31-osios, kuris numato privalomą apsauginių veido kaukių dėvėjimą net ir lauke, įskaitant paplūdimius, ir nepriklausomai nuo to, ar laikomasi 1,5 metro atstumo. Sulaukus itin neigiamos turizmo sektoriaus ir daugumos gyventojų reakcijos, nuspręsta ribojimus švelninti, pavyzdžiui, maudantis jūroje kaukės nereikės.

Nors Ispanijoje situacija šiuo metu ir geresnė nei kaimyninėje Prancūzijoje, kur į ligonines patenka daugiausia koronaviruso pacientų per penkis mėnesius, ir čia naujų atvejų daugėja jau tris savaites iš eilės.

Per pastarąsias keturiolika dienų Ispanijoje 100 tūkst. žmonių tenka 168 nauji atvejai. Kovo viduryje šis skaičius siekė 128. Pikas buvo pasiektas sausio pabaigoje – daugiau nei 900 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai