Ispanijos kunigaikščio rūmai taps atviri visuomenei (0)

144
REUTERS
2019 m. rugsėjo 11 d. 10:50
VienasMadrido perlų iki šiol buvo pasiekiamas tik privatiems svečiams arba meno gerbėjams, pasirengusiems laukti beveik trejus metus, tačiau rugsėjo 19 d. neoklasikiniai Lirijos rūmai atvers duris visuomenei.

Anksčiau juose gyveno 19-asis Albos kunigaikštis, Ispanijos grandas, vienos seniausių ir turtingiausių Ispanijos aristokratų giminių galva. Lirijos rūmuose kabo Francisco Goya, Diego Velazquezo, Peterio Paulo Rubenso paveikslų, taip pat yra unikali biblioteka, kurioje rasite Christopherio Columbuso laiškų ir pirmąjį „Don Kichoto“ leidimą.

XVIII a. pastatas yra tretieji rūmai, kuriuos Albų giminė už mokestį atvėrė lankytojams nuo 2016 m., siekdama išsaugoti šeimos palikimą. Kilmingosios giminės palikuonims draudžiama parduoti daugelį relikvijų dėl jų istorinės svarbos Ispanijai. Albų giminės ištakos siekia 1400 m., o turtai vertinami nuo 600 mln. eurų iki 3,5 mlrd. eurų. Į Lirijos rūmus, kur 1920 m. mirė ištremta paskutinė Prancūzijos imperatorė, Napoleono III žmona Maria Eugenia de Montijo, kas 30 minučių bus leidžiama užeiti 20 lankytojų grupėms ir apžiūrėti pirmąjį ir antrąjį aukštus.

Bilietas kainuos 14 eurų. Kunigaikštis Carlosas Fitzjamesas Stuartas ir jo šeima toliau gyvens antrame aukšte, kuris buvo atstatytas po 1936–1939 m. pilietinio karo bombardavimų. Tuomet antras aukštas buvo stipriai apgadintas.

Rekomenduojame

Naujausi