Ispanijoje su policija susirėmė streikuojantys metalo apdirbimo pramonės darbuotojai (0)

63
REUTERS
2021 m. lapkričio 25 d. 16:23
Pietiniame Ispanijos Kadiso mieste streikuojantys metalo apdirbimo pramonės darbuotojai devintą protestų dieną susirėmė su policijos pareigūnais.

Į gatves nepatenkinti darbuotojai išėjo dėl atlyginimo klausimo, aktualaus dešimtiems tūkstančių dirbančiųjų. Istoriniame Ispanijos Atlanto pakrantės mieste nedarbo lygis didžiausias šalyje, nors jis ir vadinamas didžiausiu pramonės centru ir turistų traukos objektu.

Naujausias streikas mieste prasidėjo lapkričio 16 dieną profesinėms sąjungoms ir metalo perdirbimo bendrovėms nesusitarus dėl naujos kolektyvinės sutarties.

Nepatenkinti darbininkai barikadomis ir laužais užtvėrė pagrindinę Kadiso pramoninę zoną, kur įsikūrę šimtai bendrovių, tarp kurių „Airbus“, ACS dukterinė bendrovė „Dragados Offshore“ ir laivų statytojas „Navanthia“.

Jau ne vienas streikuojančiųjų maršas virto susirėmimu su policijos pareigūnais, kurie akmenis mėtančius ispanus ramino ir guminėmis kulkomis.

Infliacijai pasiekus tris dešimtmečius nematytas aukštumas, profesinės sąjungos siekia, kad atlyginimai būtų susieti su vartojimo prekių indeksu, taip užtikrinant, kad dirbantieji neprarastų perkamosios galios.

Profesinės sąjungos ir bendrovių atstovai pirmadienį buvo susitikinę Sevilijoje, kur bandė rasti bendrą kalbą, tačiau, panašu, kad rezultatų dar teks palaukti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai