Išleido naują banknotą, skirtą pirmosioms karo Ukrainoje metinėms (1)

349
REUTERS
2023 m. vasario 24 d. 14:42
Ukrainos centrinis bankas pristatė naują banknotą, skirtą pirmosioms plataus masto Rusijos invazijos metinėms paminėti.

Naujajame 20 grivinų (0,51 euro) vertės banknote pavaizduoti trys Ukrainos kariai, keliantys mėlynai geltoną nacionalinę vėliavą, o kitoje pusėje matyti dvi surištos rankos, siunčiančios aiškią užuominą į Rusijos okupuotose teritorijose įvykdytus karo nusikaltimus.

„Per šiuos metus ukrainiečiai suvokė savo jėgą, savo reikšmę, savo gebėjimą ne tik atsilaikyti, bet ir laimėti, laimėti neatleidžiant nė už vieną karo nusikaltimą, nė už vieną sugriautą namą. Ši pergalė kainuos labai brangiai, bet ji įvyks ir bus mūsų“, – sakė Ukrainos nacionalinio banko valdytojas Andrijus Pyšnyj.

Dėl milijardinės užsienio pagalbos, kurią suteikė Ukrainos partneriai Vakaruose, vasario mėnesio pradžioje Ukrainos valiutos atsargos išaugo iki beveik 30 mlrd. dolerių.

A. Pyšnyj sakė, kad naujojo banknoto, turinčio inovatyvius apsaugos ženklus, tiražas bus 300 000 vienetų. Centrinio banko pareigūnai pažymėjo, kad šiam banknotui sukurti ir pagaminti prireikė maždaug 8 mėnesių.

Centrinis bankas planuoja išleisti visą proginių banknotų seriją, kad vizualiai įamžintų Ukrainos karo istoriją. Jie sakė jau kuriantys naujus banknotus, skirtus Ukrainos pergalei ir atstatymui pažymėti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai