Išbandytas greitaeigio magnetinės levitacijos traukinio prototipas (1)

1061
REUTERS
2020 m. birželio 22 d. 14:35
600 kilometrų per valandą greitį galinčio pasiekti magnetinės levitacijos traukinio prototipas sekmadienį buvo sėkmingai išbandytas Šanchajuje, „Tongji“ universitetui priklausančioje magnetinės levitacijos linijoje.

Šis įvykis žymi naują svarbų persilaužimą Kinijos magnetinės levitacijos tyrimų ir plėtros srityje. Už projekto techninę dalį atsakingą komandą sudaro ekspertai iš 30 įmonių, universitetų ir tyrimų institutų. Komandai vadovauja bendrovė „CRRC Qingdao Sifang Co., Ltd.“

Per pastaruosius ketverius metus komandos nariai sukūrė pagrindines greitaeigių magnetinės levitacijos traukinių technologijas. Atlikus nesklandumų šalinimo darbus bei statinius testus, buvo pasiruošta prototipo bandymams magnetinės levitacijos linijoje.

Pirmą kartą buvo atliktas bendras sistemos nesklandumų šalinimas ir dinamiško veikimo bandymas esant įvairioms sąlygoms. Išanalizavus rezultatus paaiškėjo, kad pagerėjo perėjimas iš statiškos į dinamišką būseną, taip pat buvo surinkta daug svarbių duomenų ir preliminariai patvirtintos greitaeigio magnetinės levitacijos traukinio sistemos bei pagrindinių komponentų eksploatacijos savybės. Ši informacija itin pravers kuriant ir tobulinant kitus magnetinės levitacijos traukinių prototipus.

Tikimasi, kad greitaeigių magnetinės levitacijos traukinių bandymai bus užbaigti iki 2020 metų galo. Vis didesnio susidomėjimo sulaukiančios technologijos privalumai yra didelis greitis, saugumas, patikimumas, galimybė gabenti daug keleivių, punktualumas, aplinkos tausojimas ir nedidelės techninės priežiūros išlaidos.

Greitaeigiai magnetinės levitacijos traukiniai gali būti naudojami gabenti keleivius dideliais, vidutinio nuotolio ir trumpais atstumais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai