Šį mėnesį jaunuolis kreipėsi į prezidentą Volodymyrą Zelenskį su prašymu padėti grįžti į tėvynę. Ištrūkti iš Rusijos paauglys mėgino dar kovo mėnesį, bet Baltarusijoje buvo sustabdytas ir pargabentas į Rusiją.

B. Jermochinas, našlaičiu likęs ukrainietis iš Mariupolio, pirmaisiais karo metais Rusijos pajėgų okupuoto Ukrainos miesto, buvo deportuotas į Rusiją ir apgyvendintas pas Maskvos regione gyvenančius žmones.

Kaip sakė agentūros „Reuters“ kalbinta Mariam Lambert, atstovaujanti Nyderlandų nevyriausybinei organizacijai „Orphans Feeding Foundation“, drauge su Ukrainos žmogaus teisių ombudsmenu ir prezidento V. Zelenskio administracija vykdomas darbas, kurio tikslas – grąžinti iš Ukrainos į Rusiją deportuotus vaikus, tęsiamas nuo rugpjūčio mėnesio.

B. Jermochino advokatė paminėjo, kad jaunuoliui iš Ukrainos buvo nurodyta jau kitą mėnesį prisistatyti netoli Maskvos įsikūrusiai šaukimo komisijai. Ukrainietis buvo įspėtas apie tikimybę atsidurti tarp Rusijos pajėgų šauktinių.

Rusijos vaiko teisių komisarė Marija Lvova-Belova nurodė, kad Rusiją B. Jermochinas paliko šeštadienį (lapkričio 18 d.). Tą dieną jis lėktuvu išskrido į Minską ir ten susitiko su savo pussesere. M. Lvova-Belova pripažino, kad jaunuolis norėjo grįžti pas artimuosius.

Hagoje posėdžiaujantis Tarptautinis Baudžiamasis Teismas yra išdavęs arešto orderį Rusijos prezidentui V. Putinui. Jis ir Rusijos prezidento įgaliotinė vaiko teisių klausimais M. Lvova-Belova kaltinami karo nusikaltimais, konkrečiai – neteisėtu šimtų ukrainiečių vaikų deportavimu per 2022 metais Rusijos pradėtą karinę invaziją į Ukrainą.

Kremlius pareiškė, kad Maskva nepripažįsta Tarptautinio Baudžiamojo Teismo jurisdikcijos ir atmeta visus pateiktus kaltinimus.