Iš Baltarusijos išskraidinti migrantai atvykę į Erbilį bučiavo žemę ir meldėsi (4)

84312
REUTERS
2021 m. lapkričio 27 d. 00:03
Ankstyvą penktadienio, lapkričio 26 d., rytą Erbilio oro uoste nusileido iš Minsko pakilęs lėktuvas su irakiečiais. Daugelis pabėgėlių savo potyrius Baltarusijoje pavadino siaubingais.

Iš Ranijos miestelio kilęs Irako kurdas Awatas Qaderis atsiklaupęs meldėsi priešais oro uostą ir prisiekinėjo, kad daugiau tokiai kelionei nesiryš.

Jis kalbėjo apie savo sunkią kelionę ir papasakojo, kaip Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje matė mušamus žmones ir netinkamai besielgiančius Baltarusijos pareigūnus.

Zakho mieste gyvenanti 11-os metų amžiaus mergaitė Malak Hassan parodė savo sužalotas rankas ir papasakojo apie sniegą ir šaltį pasienyje.

Penktadienį į gimtinę sugrįžo maždaug 600 Irako piliečių, kurie buvo įstrigę Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje. Jie buvo atskraidinti dviem specialiai šiai operacijai pritaikytais lėktuvais, pareiškime nurodė Irako susisiekimo ministerija.

Remiantis pareiškimu, dar vienas evakuacinis skrydis buvo surengtas lapkričio 18 d. Iš viso į Iraką pargabenti 1 038 piliečiai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai