Iranas sureagavo į kaltinimus numušus Ukrainos orlaivį: paviešintas vaizdo įrašas (1)

47011
REUTERS
2020 m. sausio 10 d. 10:38
Paviešintas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip netoli Teherano oro uosto numušamas Ukrainos keleivinis lėktuvas. „The New York Times“ tvirtina, kad šis vaizdo įrašas nesuklastotas.

Remiantis „The New York Times“ gautais vaizdo įrašais, skrisdamas oro uosto link lėktuvas užsidegė, sprogo ir sudužo. Apie tai, kad ukrainiečių lėktuvas, susidūręs su problema, bandė grįžti į oro uostą, skelbė ir iraniečių tyrėjai, tačiau net menkiausių užuominų apie smūgį raketa pateikta nebuvo.

Ketvirtadienio vakarą amerikiečių žiniasklaida pranešė, kad JAV pareigūnai mano, kad Iranas galėjo atsitiktinai numušti Ukrainos keleivinį lainerį per incidentą, nusinešusį visų 176 jame buvusių žmonių gyvybes.

Orlaiviu skrido 82 iraniečiai, 63 kanadiečiai, 11 ukrainiečių, 10 švedų, keturi afganistaniečiai, trys vokiečiai ir trys britai.

Tezę, kad lėktuvas galėjo būti numuštas, anot ekspertų, patvirtina tai, kad buvo užfiksuoti priešraketinės gynybos sistemos signalai. Be to, palydovai užfiksavo du paleidžiamų raketų blyksnius bei dar vieną – greičiausiai sprogimo blyksnį.

Lėktuvui tikriausiai buvo smogta Rusijos gamybos „žemė–oras“ tipo raketa „Tor M1“, sako šaltiniai.
Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau pareiškė, kad turi žvalgybos duomenų, rodančių, kad buvo numuštas Irane sudužęs keleivinis lėktuvas. Avariją jis apibūdino kaip „tragediją, sukrėtusią ne tik Kanadą, bet ir likusį pasaulį“.

Pasak BBC, D. Trumpas išsiuntė raginimus Berlynui, Londonui ir Paryžiui pasitraukti iš branduolinio susitarimo su Iranu (JCPOA).

Iranas penktadienį paragino Jungtines Valstijas palaukti Ukrainos keleivinio lėktuvo katastrofos tyrimų rezultatų ir atmetė kaltinimus, metamus JAV pareigūnų, kad orlaivį numušė Teherano raketos, tokius teiginius pavadindamas „absurdišku melu“, skelbia Irano žiniasklaida.

Pasak Irano atstovų, remiantis tarptautinėmis nuostatomis, katastrofos tyrime dalyvauja: šalis, kur įvyko nelaimė (šiuo atveju Irano) aviacijos žinyba, skrydžiui leidimą davusi šalis (šiuo atveju Ukraina), lėktuvo savininkas (Ukraina), lėktuvo gamintojas („Boeing“) ir lėktuvo variklio gamintojas (Prancūzija).

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai