Instaliaciją „Ghost Forest“ sudaro 49 pliki Atlanto baltieji kedrai (0)

85
REUTERS
2021 m. gegužės 12 d. 08:30
Architektė ir menininkė Maya Lin Niujorke įrengė savo pirmąją laikiną ekspoziciją, kad atkreiptų visuomenės dėmesį į miškų naikinimą ir klimato pokyčius.

Instaliacija „Ghost Forest“ („Miškas vaiduoklis“) visuomenei buvo pristatyta Manhatano parke „Madison Square Park“, ir ją sudaro 49 pliki Atlanto baltieji kedrai.

Iš pradžių šią instaliaciją ketinta įrengti praėjusiais metais, bet dėl koronaviruso pandemijos ją teko atidėti. Ohajuje gimusi M. Lin per interviu „Reuters“ teigė, kad jos asmeninės pastangos kovojant su klimato pokyčiais nėra susijusios vien tik su bandymais atkreipti dėmesį į šią problemą.

Šiam kūriniui panaudoti medžiai atvyko iš Pain Barenso – vaizdingos pušynų ekosistemos Atlanto vandenyno pakrantėje, esančios maždaug už 160 km į pietus nuo Niujorko. Šie pušynai, besidriekiantys per septynias apygardas, anksčiau buvo nuniokoti krūmynų gaisrų. Medžių, panaudotų šiai instaliacijai, amžius siekia maždaug 80 metų.

M. Lin imtis veiksmų prieš klimato kaitą savo kūriniais ragino ir anksčiau. Jos 2009 metų multimedijos projektas „What Is Missing?“ pabrėžė nykstančių rūšių mastą.

Apžiūrėti instaliaciją galima nemokamai. Medžiai bus eksponuojami iki lapkričio 14 dienos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai