Įkvepiantis gatvės menininko iš Italijos darbai Bučoje (0)

1935
REUTERS
2023 m. sausio 31 d. 13:33
Gatvės meno kūrėjas iš Italijos į šiaurę nuo Kyjivo esančius miestus, visame pasaulyje siejamus su siaubingiausiais Rusijos įvykdytais karo nusikaltimais, papuošė apie viltį ir laisvę kalbančiais darbais.

TVboy slapyvardžiu prisistatantis menininkas sako nusprendęs imtis projekto „Ukraine Street Art project“ ir per savaitę trukusią viešnagę Ukrainoje, kurią organizavo viena humanitarinės pagalbos organizacija, pradėjo gatvės menu puošti humanitarinės pagalbos postus ir apgadintus pastatus. Barselonoje šiuo metu gyvenantis italas sako, kad šie piešiniai – jo pasirinktas būdas atiduoti duoklę Ukrainos žmonių drąsai.

„Norėdamas pagerbti šio siaubingo karo aukas, nusprendžiau palikti žinutę nuo savęs rusų nusiaubtose Kyjivo, Bučos ir Irpynės gatvėse. Visi mano darbai neša atgimimo ir vilties žinutę, tikėjimą, kad tas karas kuo įmanoma greičiau pasibaigs“, – teigia TVboy.
Vietiniai ir meno mylėtojai iš Ukrainos sostinės, apžiūrėję italo darbus, sako, kad jie įkvepiantys, bet ir skaudžiai primenantys, kad karas dar nesibaigė, mūšiai verda ir toliau.

Kyjivo pašonėje esanti Buča ir Irpynė tapo siaubingiausių Rusijos karo nusikaltimų simboliu. Atsitraukus rusų pajėgoms, čia rasta masinių kapaviečių.

Bučoje tinklaraštininkė Natalija Vyšnivska „Reuters“ sakė, kad TVboy darbai privertė ją pasijusti geriau, nes skleidžia vilties ir laisvės žinutes.

Lapkritį keliuose Kyjivo regiono miestuose atsirado keli Banksy darbai. Šiuo metu Italijos Bolonijos mieste vykstančioje parodoje „Palazzo Abergati“ erdvėje eksponuojami tiek TVboy, tiek Banksy kūriniai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai