Iki nukeltų Tokijo olimpinių žaidynių lieka metai: klausimų daugiau nei atsakymų (0)

39
REUTERS
2020 m. liepos 23 d. 11:39
2019 metų vidurvasarį Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas džiugios ceremonijos, žyminčios iki žaidynių likusius vienerius metus, metu pasidžiaugė, kad Tokijas – geriausiai olimpinėms žaidynėms pasirengęs miestas iš visų jo matytų.

Dar prieš pusė metų, Tokijo įlankoje fejerverkams pristačius Olimpinių žiedų šviesos instaliaciją, būta vilties, jog pavyks surengti nepamirštamą sporto šventę.

Deja, praėjo dar du mėnesiai ir planų, kuriems buvo paskirtas visas pasirengimo dešimtmetis, teko atsisakyti –Tarptautinis olimpinis komitetas ir Japonijos valdžia priėmė precedento neturintį sprendimą dėl COVID-19 keliamos grėsmės žaidynes metams atidėti.

Liepos 23 dieną Tokijas visam pasauliui oficialiai primins, jog iki nukeltų olimpinių žaidynių liko metai, tačiau organizatoriai nesijaučia ramūs.

Ir ne veltui. Nuo tada, kai kovo pabaigoje paskelbtas sprendimas žaidynes atidėti, buvo paruošti visi 42 olimpinėms skirti objektai, paskelbtas naujas renginių tvarkaraštis. 1,44 mlrd. dolerių kainuosianti atidarymo ceremonija Nacionaliniame stadione numatyta 2021 metų liepos 23 dieną.

Nepaisant to, organizatorius kankina nerimas dėl praktiškai visų žaidynių, kurias Th. Bachas pavadino „sudėtingiausiu renginiu visoje planetoje“, aspektų. Be to, niekas negali tiksliai pasakyti, kiek olimpinių žaidynių atidėjimas kainuos Japonijos mokesčių mokėtojams.

Nors Tarptautinis olimpinis komitetas ir žada prie išlaidų prisidėti 800 mln. dolerių, Tokijo vasaros olimpinių žaidynių organizatoriai griežtai atsisako įvardyti skaičius, kokia našta prislėgs Japoniją.

Dar prieš perkeliant žaidynes, jos kainavo 12, 35 mlrd. dolerių, taigi labai gali būti, kad, naujomis išlaidomis pasipiktinę japonai kadaise tokiai populiariai sporto šventei atsuks nugaras.

Dar didesnį nerimą kelią, ką ne kartą akcentavo ir Th. Bachas, dalyvių saugumas. Organizatoriai žada, kad bus imtasi visų priemonių užtikrinti, kad 11 tūkst. geriausių pasaulio sportininkų galėtų saugiai atvykti į Tokiją ir varžytis geriausiomis įmanomomis sąlygomis.

Kaip bus pasirūpinta sportininkų iš viso pasaulio atvykimo ir viešnagės olimpiniame miestelyje saugumu, dar planuojama ir ieškoma geriausių įmanomų sprendimų. Dar vienas esminis klausimas, ar į žaidynes bus įleidžiami žiūrovai.

Žaidynių organizatoriai neskelbia, kiek bilietų buvo parduota, tačiau naujausiame žaidynių biudžete pažymima, kad bilietų pardavimai padėjo surinkti 800 mln. dolerių. Pasaulyje sporto renginiai grįžta į tuščius stadionus ir sales, tad lieka neaišku, ar olimpinių žaidynių kartais nelaukia toks pat likimas.

Iššūkiai, tenkantys olimpinių žaidynių organizatoriams, neturintys precedento, tačiau juos būtina kuo greičiau išspręsti, nes nežinia kankina tiek sportininkus, tiek gerbėjus, tiek rėmėjus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai