Įkaitus Kalifornijos upėms, lašišos į vandenyną vežamos autocisternomis (0)

1051
REUTERS
2021 m. gegužės 14 d. 09:42
Įprastą pavasarį jaunos didžiosios lašišos, plaukiojančios ilguose rezervuaruose, įrengtuose į rytus nuo Sakramento esančioje veisykloje „Nimbus Fish Hatchery“, būtų išleistos į Amerikan Riverio upę ir nukeliautų iki Ramiojo vandenyno.

Deja, dabar Kalifornijoje ir didžiojoje Vakarų pakrantės dalyje siaučia didžiulė sausra, todėl vanduo upėse yra per šiltas, ir lašišaitės jame neišgyventų. Šią savaitę 90 milimetrų ilgio didžiųjų lašišų jaunikliai leidosi į kiek kitokią kelionę – buvo pakrauti į autocisternas, nuvežti į San Fransisko įlanką ir paleisti į vėsesnius vandenis.

Dėl negausių kritulių valstijos upėse ir užtvankose vandens yra mažiau, jis labiau įšilo, sakė Jasonas Julienne’as, vadovaujantis keletui valstybinių veisyklų Sakramento upės baseine, įskaitant „Nimbus“.

Valstija planuoja šiais metais iš įvairių veisyklų į San Fransisko įlanką perkelti 17 mln. vienetų didžiųjų lašišų jauniklių. Paskutinį kartą tokių veiksmų buvo imtasi tik per 2014-ųjų sausrą.

Dėl klimato kaitos sausros Kalifornijoje dažnėja ir stiprėja. Jos kelia grėsmę ir taip negausioms valstijos vandens atsargoms, kuriomis naudojasi tiek laukiniai gyvūnai, tiek ūkininkai, tiek miestų gyventojai. Be to, sausros sukuria puikias sąlygas pavojingiems miškų gaisrams kilti.

Pernelyg sušilęs upių vanduo kelia pavojų ne tik veisykloje auginamoms žuvims, bet ir natūralioms upių gyventojoms, jų ikrams ir mailiui.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai

46:05
Dokumentinis filmas

Arkties paslaptys. 8 serija

7303
46:05
Dokumentinis filmas

Arkties paslaptys. 7 serija

7606