Į Romą sugrįžo picos džiaugsmas (2)

1964
2020 m. gegužės 10 d. 09:46
Vargu, ar galima rasti kažką, kas savyje talpintų dar daugiau Italijos, nei pica – šalyje tūkstančiai tradicinių picerijų, iš aukščiausios kokybės vietos ingredientų gaminančių šį visame pasaulyje itin mėgstamą, tačiau tik tikrų italų iš tiesų gardžiai gaminamą, patiekalą.

Šią savaitę, pagaliau sušvelninus karantino, prieš du mėnesius įvesto dėl naujojo koronaviruso, sąlygas, šalyje nedrąsiai duris atveria vis daugiau picerijų, o į jas skuba mėgstamos picos išsiilgę italai.

Tik ne viskas taip paprasta, kaip kad gali pasirodyti. Karantinas dar tik švelninamas, o tai reiškia, kad barai ir restoranai gali siūlyti tik maistą išsinešti. Situacija kiek keisis birželio 1-ąją, kai jau bus leidžiama priimti išalkusiuosius, tačiau juos sodinti teks laikantis itin griežtų saugaus atstumo reikalavimų.

Picą dievinantiems Romos gyventojams, panašu, vis dar galiojantys ribojimai neatrodo labai didelė problema – jie labai mėgsta vadinamąją pizza al taglio. Šiuo atveju kalbame apie stačiakampio formos skardoje kepamą ir stačiakampio formos gabaliukais, įvyniotais į popierių, patiekiamą picą išsinešti. Tiesiog idealus pasirinkimas greitiems pietums.

Italijos sostinės „Campo de Fiori“ aikštėje driekiasi ilga eilė. Žinoma, žmonės laukia saugiu atstumu vienas nuo kito. O laukia ne šiaip ko, o gabalėlio mėgstamos picos.

Vos už kelių šimtų metrų nuo Koliziejaus – nuo 1945 metų veikiantis šeimos restoranas „Trattoria Luzzi“. Pagaliau jis ir vėl džiugina savo klientus. Čia gaminami tradiciniai itališki patiekalai – nuo picos iki karbonariškų makaronų, tačiau restorano šeimininkas skundžiasi, kad vien maistas išsinešti jo verslo neišgelbės.

„Trattoria Luzzi“ savininkas Luciano Luzzi meldžia italų elgtis sąmoningai ir nesugadinti reikalų: jeigu virusas neįgaus antrojo kvėpavimo, jis viliasi duris klientams atverti gal net anksčiau nei birželį.

Kai pagaliau galės pilnai atnaujinti veiklą, šeimos ir draugų vakarienės prie bendro stalo, dalinantis picą jo pačioje Romos širdyje esančiame restorane, nebus tokios, kokias prisimena L. Luzzi – teks paisyti saugaus atstumo reikalavimų. O iki tol italai gali mėgautis kiek primiršta galimybe pasičiupti gabalą picos išsinešti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai