Į kosmosą išėję astronautai įrengė TKS dar vieną vietą erdvėlaivių susijungimui (0)

696
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 22 d. 14:07
Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) į atvirą kosmosą išėję JAV astronautai trečiadienį įrengė dar vieną susijungimo su kitais erdvėlaiviais vietą.

NASA astronautams Nickui Hague'ui ir Andrew Morganui teko pajungti kelis kabelius, kad galėtų sumontuoti praėjusį mėnesį JAV kosminių technologijų bendrovės „SpaceX“ pristatytą susijungimo modulį. Juo naudosis „SpaceX“ ir kita amerikiečių bendrovė „Boeing“, kai pradės skraidinti astronautus į orbitinę laboratoriją šių metų pabaigoje arba 2020-ųjų pradžioje.

Tai yra antras komercinėms pilotuojamoms kapsulėms skirtas susijungimo modulis stotyje. Pirmasis buvo įrengtas prieš trejus metus.

Naujasis modulis pakeitė sugadintą per 2015 metais įvykusį nesėkmingą „SpaceX“ aparato paleidimą. N. Hague buvo išėjęs į kosmosą trečią kartą, o A. Morganas, prieš mėnesį į stotį atvykęs kariuomenės gydytojas – pirmąkart.
JAV nuo 2011 metų nebenaudoja erdvėlaivių „Space Shuttle“, todėl NASA tenka kliautis Rusijos raketomis, skraidinant astronautus į kosminę stotį.

Nors JAV privačios bendrovės sėkmingai pristatinėja krovinius į TKS nuo 2012 metų, iš kosmodromo Kanaveralo kyšulyje pilotuojamų skrydžių kol kas dar nerengiama.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi