Į Baltarusiją atsisakiusi grįžti olimpietė Cimanouskaja atvyko į Lenkiją (12)

15972
REUTERS
2021 m. rugpjūčio 5 d. 11:04
Baltarusijos olimpinė sprinterė Kryscina Cimanouskaja atskrido į Lenkiją, kur ji nori gauti prieglobstį, nes baiminasi, kad sugrįžus į tėvynę jos gyvybei gali iškilti pavojus.

K. Cimanouskaja buvo viena iš daugiau kaip 2 tūkst. baltarusių sporto veikėjų, pasirašiusių atvirą laišką, kuriuo buvo reikalaujama, kad būtų surengti nauji rinkimai ir paleisti politiniai kaliniai.

Lenkija suteikė sportininkei ir jos vyrui humanitarines vizas. Planuota, kad K. Cimanouskaja trečiadienį skris į Varšuvą tiesioginiu Lenkijos oro bendrovės LOT reisu iš Tokijo, bet paskutinę minutę atletė pakeitė planus ir nusprendė vykti per Austrijos sostinę.

Austrijos vyriausybės ministras Magnusas Brunneris, trečiadienį pasitikęs K. Cimanouskają Vienos oro uoste, sakė žurnalistams, kad baltarusių sportininkė vėliau tęs kelionę į Lenkiją ir kad jos maršrutas buvo pakeistas „dėl saugumo priežasčių“.

Neilgai trukus K. Cimanouskaja įsėdo į LOT lėktuvą, nusileidusį Varšuvoje 20 val. 11 min. vietos (21 val. 11 min. Lietuvos) laiku.

Lenkija anksčiau trečiadienį pranešė taip pat suteikusi humanitarinę vizą K. Cimanouskajos vyrui Arsenijui Zdanevičiui, kad jis galėtų susitikti su žmona.

K. Cimanouskaja atvyko į Lenkijos ambasadą Tokijuje pirmadienį vakare po nakties, praleistos oro uosto viešbutyje. Varšuva pasmerkė „nusikalstamą bandymą pagrobti“ sportininkę.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) pareigūnai pranešė atliksiantys tyrimą Baltarusijos atžvilgiu dėl šio incidento, tačiau aktyvistai ragina suspenduoti šalies olimpinį komitetą, kad baltarusių sportininkai varžytųsi kaip neutralūs.

Iki praeito savaitgalio buvusi beveik visiškai nežinoma 24 metų sportininkė K. Cimanouskaja sekmadienį atsidūrė Tokijo olimpines žaidynes supurčiusio didelio skandalo centre, kai sukritikavo Baltarusijos lengvosios atletikos federaciją, esą užregistravusią sportininkę dalyvauti estafetės rungtyje jai to nežinant.

Anot K. Cimanouskajos, po išsakytos kritikos ją bandyta prievarta išsiųsti namo.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai