Honkongui minint perdavimo Kinijai metines protestuotojai šturmavo vietos parlamentą (0)

284
REUTERS
2019 m. liepos 2 d. 14:49
Honkonge prieš vyriausybę protestuojantys demonstrantai pirmadienio vakarą įsiveržė į vietos parlamento pastatą, pramušę jo sustiprinto stiklo langus ir nuplėšę metalines žaliuzes, į nuolat didėjančią politinę krizę nugrimzdusiam miestui minint perdavimo Kinijai 22-ąsias metines.

Pikti susirėmimai padidino įtampą šiame tarptautiniame finansų centre, kurį pastarąsias tris savaites krečia istorinės demonstracijos, prasidėjusios reikalaujant atšaukti įstatymo projektą dėl įtariamųjų ekstradicijos į pagrindinę Kinijos teritorijos dalį.
Dešimtys tūkstančių už demokratiją pasisakančių aktyvistų pirmadienį vidurdienį surengė kitą, taikią eiseną, ragindami miestą valdančius prokiniškus lyderius atsistatydinti ir nebevaržyti miesto teisių.

Tačiau šią akciją aptemdė nedidelės grupės daugiausiai jaunų, kaukėtų protestuotojų, kelias valandas laikiusių apsuptą parlamento pastatą ir po palyginti ramaus dviejų savaičių laikotarpio išprovokavusių naujų susirėmimų su policija.

Po svilinančia vasaros saule susirinkę jauni demonstrantai kelis kartus mėgino įsiveržti į Įstatymų Leidžiamosios Tarybos (LEGCO) pastatą, metaliniu vežimėliu trankydami stiklines duris.

Pastato viduje buvę policininkai užsidėjo dujokaukes ir iš viršaus panaudojo paprikinį purškalą, bet protestuotojai gindamiesi nuo jo išskleidė su savimi turėtus skėčius. Praėjus šešioms valandoms nuo susirėmimų pradžios demonstrantai galiausiai įsiveržė į kompleksą, užplūdo jo koridorius ir nuplėšė miesto lyderių portretus.

Prieš tris savaites prasidėję protestai yra naujausias didėjančio nuogąstavimo, kad Pekinas, talkinant prokiniškiems Honkongo lyderiams, varžo miesto teises ir kultūrą, atspindys.

Tačiau griežtėjanti kai kurių protestuotojų taktika atstūmė kitus žmones. Sekmadienį buvo surengtas didelis atsakomasis mitingas, per kurį buvo reiškiama parama policijai.

Dabartinę protestų bangą išprovokavo Honkongo lyderės Carrie Lam mėginimas prastumti Pekino palaikomą ekstradicijos įstatymo projektą, kurį dėl nepasitenkinimo visuomenėje jai vėliau teko įšaldyti. Ji nenusileidžia raginimams visam laikui atsisakyti šio teisės akto arba atsistatydinti.

Honkongo riaušių policija anksti antradienį pradėjo operaciją, mėgindama išstumti protestuotojus iš miesto parlamento, ir naudojo prieš demonstrantus ašarines dujas bei gumines lazdas.

Šimtai pareigūnų, užsidėjusių dujokaukes ir prisidengusių skydais, puolė demonstrantus išsitraukę lazdas. Kiek anksčiau protestuotojai, įkūrę stovyklą prie parlamento pastato, buvo paraginti išsiskirstyti.

Ašarinių dujų debesys privertė sprukti protestuotojus – daugiausiai kaukėtus jaunuolius – į aplinkines gatves. Policijai pajudėjus į parlamentą, didžioji dauguma protestuotojų įsiveržusių į pastatą keliomis valandomis anksčiau, jau buvo pasitraukę, tad pareigūnai didesnio pasipriešinimo komplekso kieme nesulaukė.

Dalis pareigūnų patraukė į pastatą, kurio patalpos buvo nuniokotos ir išpaišytos grafičiais.

Kiti pareigūnai, naudodamiesi žirklėmis ir kitais įrankiais, ėmėsi šalinti barikadas, demonstrantų įrengtas prie pastato.

Rekomenduojame

Naujausi