Honkongo protestuotojai trikdo susisiekimą traukiniais (0)

49
REUTERS
2019 m. rugsėjo 2 d. 15:08
Honkongo prodemokratinio judėjimo aktyvistai pirmadienį rytinio piko metu trikdė susisiekimą traukiniais, mieste prasidėjus dar vienai potencialių neramumų dienai.

Savaitgalį miestą supurtė kone didžiausias smurto protrūkis per jau tris mėnesius trunkančius antivyriausybinius protestus.

Šis tarptautinis finansų centras išgyvena beprecedentę krizę, aiškių lyderių neturinčiam judėjimui įtikinus milijonus žmonių išeiti į gatves ir protestuoti prieš tai, ką jie laiko Pekino kišimusi į miestiečių reikalus bei jų laisvių apribojimą.

Per naujausias akcijas, surengtas pirmadienio rytą keliose metropoliteno stotyse, juodais rūbais apsirengę protestuotojai, stovėjo prie traukinių durų, neleisdami joms užsidaryti. Dėl tokių jų veiksmų vėlavo daugelis traukinių.

Protestuotojai taip pat ragina pirmadienį paskelbti visuotinį streiką, o universitetų studentai vėliau šiandien ruošiasi susirinkti į mitingus.

Tuo metu vidurinių mokyklų mokiniai prieš pamokas susikibo rankomis ir suformavo gyvąsias grandines prie kelių valstybinių mokyklų.

Dalis jų dėvėjo dujokaukes, šalmus ir apsauginius akinius, tapusius neatsiejama protestuotojų įrangos dalimi per nesibaigiančius mitingus ir susirėmimus su ašarines dujas naudojančia policija.

Prie vienos mokyklos ant bronzinės Kinijos respublikos įkūrėjo Sun Yat-seno statulos buvo užkabinta dujokaukė ir apsauginiai akiniai.

Sekmadienį buvo atšaukti kelios dešimtys skrydžių, protestuotojams blokavus į oro uostą vedančius kelius, nors policijai pavyko sutrukdyti demonstrantų pastangoms užimti patį terminalą.

Šeštadienį ryžtingai nusiteikę protestuotojai siautėjo miesto centre, sukeldami gaisrus ir svaidydami Molotovo kokteilius į riaušių policiją, nors vietos valdžia uždraudė rengti demonstracijas.

Policija savo ruožtu panaudojo ašarines dujas, lazdas ir vandens patrankas, iš kurių buvo švirkščiamos mėlynos spalvos skysčio čiurkšlės.

Rengiamos demonstracijos sudavė smūgį Honkongo, kaip stabilios vietos verslui, reputacijai. Be to, mieste sumažėjo turistų, ištuštėjo viešbučiai, o mažmenininkai skundžiasi didžiuliais nuostoliais, tačiau vyriausybė nepasiūlė protestuotojams beveik jokių nuolaidų ar sprendinių krizei.

Rekomenduojame

Naujausi