Honkonge naikinami pavojų gyventojams keliantys laukiniai šernai (0)

224
REUTERS
2021 m. lapkričio 18 d. 14:55
Honkongo pareigūnai vėlų trečiadienio vakarą sugavo ir užmigdė septynis laukinius šernus – taip sėkmingai pradėta šernų populiacijos valdymo programa.

Finansų centro gyvenamuosiuose rajonuose pasirodę laukiniai žvėrys kelia nemenką pavojų: štai praeitą savaitę vienas toks įkando policijos pareigūnui.

Šernų gaudynės rajone, kur prieš tai vietiniai pastebėti šeriantys šiuos žvėris, žymi strategijos, skirtos pažaboti šiuos miestus terorizuojančius gyvūnus, pokyčius.

„Veterinarai, iššovę strėlyčių su raminamaisiais, sugavo septynis laukinius šernus, o tada jie buvo humaniškai utilizuoti suleidus mirtiną injekciją“, – teigiama Honkongo žemės ūkio, žuvininkystės ir aplinkosaugos departamento išplatintame pareiškime.

Jame akcentuojama, kad laukiniai šernai buvo įsigudrinę vaikštinėti maždaug už pusvalandžio kelio nuo finansų rajono centro, kur „palei kelią ieškojo maisto ar netgi sekdavo paskui automobilius“.

Praeitą savaitę vienas laukinis šernas pargriovė policijos pareigūną ir įkando jam į koją. Galiausiai žvėris automobilių stovėjimo aikštelėje nukrito iš didelio aukščio ir užsimušė. Būtent šis incidentas ir paskatino Honkongo regiono vadovę Carrie Lam perspėti visuomenę, jog už šių pavojingų laukinių gyvūnų šėrimą grės solidžios baudos.

Pastaraisiais metais Honkonge pastebėta per trisdešimt laukinių šernų. Honkongas seniau laikėsi strategijos, jog laukinius žvėris reikia gaudyti, sterilizuoti ir perkelti gyventi į atokias negyvenamas teritorijas.

Mieste šiuo metu gyvena maždaug 3 tūkst. laukinių šernų, sako pareigūnai, jie nėra saugoma rūšis. Politikos pokyčius itin neigiamai vertina gyvūnų teisių gynėjai ir kaltina valdžią nehumanišku elgesiu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai